2
16:55

Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό σας απόγευμα!

16:54

Εύκολη νίκη για τον Παναθηναϊκό, που έκανε και συντήρηση δυνάμεων στην επανάληψη. Παραμένει στην επικίνδυνη ζώνη ο Εργοτέλης.

16:50

90'+3: Λήξη της αναμέτρησης! Νίκη 0-2 για τον Παναθηναϊκό.

16:49

90'+2: Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο.

16:48

Έχουμε μπει στις καθυστερήσεις του αγώνα. Τυπική διαδικασία τα τελευταία λεπτά.

16:45

16:44

88': Εκτελεί ο Νίνης από τα δεξιά, νέο κόρνερ. Ίδιος εκτελεστείς, απομακρύνεται η μπάλα.

16:44

87': Φαλτσαριστό σουτ του Νίνη με το δεξί, διώχνει ο Καβουσάκης σε κόρνερ.

16:43

87': Τελευταία αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Νίνης στη θέση του Δώνη.

16:40

84': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Εκτελεί ο Νάνο από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

16:37

81': Κίτρινη κάρτα στον Στιλ.

16:35

79': Τώρα πραγματοποιείται η αλλαγή. Ο Μέντες στη θέση του Λαγού.

16:35

Έτοιμος να περάσει στο ματς ο Μέντες. Ο Αναστασίου θέλει να δώσει ανάσες στους παίκτες του εν όψει της συνέχειας.

16:29

Φωνές του Αναστασίου στους παίκτες του για την εικόνα στο δεύτερο μέρος.

16:26

Συμπληρώθηκαν 70 λεπτά αγώνα, με τον Εργοτέλη να έχει κερδίσει μέτρα στην επανάληψη και να προσπαθεί να απειλήσει, την ώρα που ο Παναθηναϊκός δείχνει να «κάθεται» στο υπέρ του σκορ.

16:24

68': Καλή στιγμή για τον Εργοτέλη. Ο Τζίλας βγάζει τη σέντρα σρτην περιοχή, ο Ολαϊτάν γυρίζει και κάνει το σουτ, κερδίζει το κόρνερ. Περνά ανεκμετάλλευτο.

16:23

66': Τελευταία αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Ολαϊτάν στη θέση του Χαλκιαδάκη.

16:18

62': Σουτ του Ατζαγκούν από τα δεξιά σε αντεπίθεση των φιλοξενουμένων, δεν είναι τόσο καλό και μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Καβουσάκης.

16:13

57': Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Τζίλας στη θέση του Σολάρι.

16:11

55': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μαυρίας στη θέση του Κλωναρίδη.

16:10

54': Δυνατό σουτ του Δώνη με το δεξί, άουτ η μπάλα.

16:09

53': Ο Πέτριτς πιάνει το σουτ με το αριστερό μέσα από την περιοχή έπειτα από εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά, λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Καβουσάκη.

16:07

Χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.

16:03

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

16:02

Ξεκίνησε το β' ημίχρονο.

15:47

Σαφώς ανώτερος ο Παναθηναϊκός στο πρώτο μέρος, προηγείται λογικά με 0-2, χάρη σε δύο γκολ μέσα σε 9 λεπτά. Δύσκολη η αποστολή του Εργοτέλη, που περιορίζεται στα αμυντικά του καθήκοντα, ενώ «έχασε» και τον Σαράνοφ λόγω τραυματισμού.

15:47

45'+2: Λήξη 1ου ημιχρόνου.

15:45

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

15:42

43': Κόρνερ για τον Εργοτέλη. Εκτελείται από τα αριστερά, διώχνει με γροθιές ο Στιλ.

15:39

Μακρινό σουτ του Ατζαγκούν από μεγάλη απόσταση, η μπάλα παίρνει και φάλτσα και σκάει στο έδαφος, με τον Καβουσάκη να είναι «κρύος» και να αιφνιδιάζεται, με αποτέλεσμα το 0-2.

15:39

40': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

15:36

37': Αναγκαστική αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Καβουσάκης στη θέση του Σαράνοφ.

15:34

Μικρή διακοπή στο ματς, καθώς ο Σαράνοφ αισθάνεται ενοχλήσεις στη μέση. Μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο το ιατρικό τιμ του Εργοτέλη. Θα γίνει αλλαγή.

15:31

Ο Κλωναρίδης βγάζει την κάθετη πάσα στον Μπέργκ στην περιοχή, ο Ρέντζας δεν καταφέρνει να διώξει και ο Σουηδός ανοιγει με το δεξί το σκορ για το 0-1.

15:30

31': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!