19:50

19:50

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι, νίκη για τον Τύρναβο με 2-1.

19:49

90'+4: Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Πρίφτης κάνει εντυπωσιακή επέμβαση σε κεφαλιά του Χαϊκάλη.

19:47

90'+2: Απευθείας φάουλ από τον Νικλητσιώτη, εύκολα ο Πρίφτης.

19:46

19:45

Πιέζει συνεχώς και περισσότερο η Λαμία.

19:41

86': Ο Δημητρίου στη θέση του Ποκόνγκ για τον Τύρναβο.

19:40

85': Ο Πέρεθ εκτελεί απευθείας κόρνερ και ο Πρίφτης την τελευταία στιγμή απομακρύνει.

19:39

84': Κίτρινη στον Μιλουτίνοβιτς.

19:39

84': Ο Γιαννιτσάνης αντί του Ντελέκου για τη Λαμία.

19:35

80': Αλλαγή για τον Τύρναβο, ο Ότα αντί του Γεωργίου.

19:34

79': Σουτ από πολύ μακριά από τον Κωστόπουλο, το οποίο είναι εντελώς άστοχο.

19:33

78΄: Κίτρινη στον Ρεπετσά.

19:32

77': Αλλαγή για τη Λαμία, στη θέση του Ζουλιώτη ο Νικλητσιώτης.

19:30

75': Ο Ανρί Καμαρά κλέβει και βγάζει ωραία σέντρα από δεξιά, ο Χαϊκάλης παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

19:29

74': Ο Ζουλιώτης κάνει το γέμισμα, ο Χαϊκάλης παίρνει την κεφαλιά από το σημείο του πέναλτι και στέλνει την μπάλα άουτ.

19:29

73': Ο Χαϊκάλης δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής και ο Πρίφτης μπλοκάρει εύκολα.

19:26

Παρατηρήσεις σε Παπασάββα και Ρεπετσά από τον Παπαδόπουλο.

19:23

Αναγκασμένη να επιτεθεί η Λαμία πλέον, αλλά το κάνει βεβιασμένα.

19:19

Ο Ποκόνγκ βγαίνει την πλάτη της άμυνας της Λαμίας ύστερα από εξαιρετική κάθετη του Μιλουτίνοβιτς, πλασάρει καλά και τον Μπλάζιτς και σκοράρει.

19:18

63': ΓΚΟΛ για τον ΤΥΡΝΑΒΟ!

19:16

60': Αλλαγή για τη Λαμία Χαϊκάλης αντί του Ομπράντοβιτς.

19:15

Στο έδαφος ο Γκούρτσας, μικρή διακοπή.

19:11

56': Αλλαγή για τον Τύρναβο, ο Παπασάββας αντί του Ιβανίδη.

19:10

Έχει έναν μικροτραυματισμό ο Κακαράς.

19:07

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, αργός ο ρυθμός.

19:03

47': Κίτρινη στον Ντελέκο.

19:01

18:46

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

18:45

45'+1: Ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Ομπράντοβιτς εκτελεί κόρνερ, ο Ρεπετσάς κάνει γυριστό στην κίνηση και ο Στεριανός διώχνει στη γραμμή.

18:44

18:41

42': Ο Ανρί Καμαρά από δεξιά κάνει επικίνδυνο γύρισμα, η άμυνα του Τύρναβου απομακρύνει προσωρινά, ο Ομπράντοβιτς με τακουνάκι στη συνέχεια επιχειρεί να σκοράρει και η φάση ολοκληρώνεται με τον Πρίφτη να τραυματίζεται προσωρινά.

18:40

41': Ο Γεωργίου παίρνει την μπάλα ακριβώς έξω από την περιοχή, αλλά αργεί να σουτάρει και η ευκαιρία χάνεται.

18:37

38': Κίτρινη στον Ομπράντοβιτς.

18:34

35': Δεν δυσκολεύεται ο Πρίφτης να μπλοκάρει τη σέντρα στου του Ντελέκου.

18:32

Ιδιαίτερο ρυθμό δεν έχει το ματς ως τώρα. Καμία εκ των δύο ομάδων δεν προσπαθεί να τρέξει.

18:29

Δυσκολεύεται πλέον να κρατήσει την μπάλα ο Τύρναβος, αρκετά τα λάθη στις μεταβιβάσεις από τους παίκτες του.

18:26

Έχει πάρει ψυχολογία η Λαμία μετά το γκολ και αυτό φαίνεται.

18:22

23': Ο Ομπράντοβιτς δίνει στον Ανρί Καμαρά, ο τελευταίος κάνει το γύρισμα, αλλά η κεφαλιά του Ομπράντοβιτς είναι κάκιστη.

18:19

Ο Πέρεθ βγάζει ωραία κάθετη για τον Νεόφυτο κι εκείνος πλασάρει τον Πρίφτη και στέλνει την μπάλα στο δεξί δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα.

18:19

20': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

18:18

Πατάει καλύτερα ο Τύρναβος, ο οποίος έχει τον έλεγχο του ματς.

18:14

15': Εντελώς άστοχο το μακρινό σουτ του Γεωργίου.

18:11

Έχουν αποσυντονιστεί πλήρως οι φιλοξενούμενοι.

18:07

Προσπαθεί να συνέλθει και να αντιδράσει η Λαμία.

18:04

Ο Λαμπρόπουλος από αριστερά βγάζει τη σέντρα, ο Γκούρτσας στο πρώτο δοκάρι κάνει προβολή και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

18:03

4': ΓΚΟΛ για τον ΤΥΡΝΑΒΟ!

18:01

2': Κόρνερ για τη Λαμία με τον Ανρί Καμαρά να μην μπορεί να μπει στην μπαλιάς. Ο Πέρεθ το εκτελεί και ο Πρίφτης διώχνει.

18:01

17:57

Βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.

17:45

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει το παιχνίδι του Τύρναβου με τη Λαμία.

ΤΥΡΝΑΒΟΣ
Πρίφτης, Στεριανός, Λαμπρόπουλος, Σουλιώτης, Mιλουτίνοβιτς, Καραμανλης, Ποκόνγκ, Γεωργίου, Νταντίδης, Γκουρτσας, Ιβανιδης.
ΛΑΜΙΑ
Μπλάζιτς, Ζουλιώτης, Κακαράς, Νεόφυτος, Ρεπετσάς, Ομπράντοβιτς, Κωστόπουλος, Ντελέκος, Πέρεθ, Ανρί Καμαρά, Τζον Καμαρά.
Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας) Βοηθοί: Πάτρας, Νικολαΐδης (Μακεδονίας) Τέταρτος: Ζούγρας (Κοζάνης)