-
2
23:40

23:40

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι, νίκη για την Άρσεναλ με 2-1 και πρόκριση στα ημιτελικά.

23:38

90'+4: Μεγάλη ευκαιρία για την Άρσεναλ, ο Ντε Χέα αποκρούει πλασέ του Σάντσεζ.

23:35

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:33

88': Κίτρινη στον Ράμσεϊ.

23:30

86': Κίτρινη για θέατρο στον Γιανουζάι, ο οποίος ζήτησε πέναλτι ενώ δεν υπάρχει.

23:28

Πιέζει έστω κι αν παίζει με παίκτη λιγότερο η Γιουνάιτεντ.

23:25

81': Ο Ρούνεϊ εκτελεί φάουλ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

23:21

77': Αποβάλλεται ο Ντι Μαρία. Δέχτηκε κίτρινη για θέατρο και στη συνέχεια τράβηξε τον διαιτητή.

23:18

74': Ο Σάντσεζ γυρίζει την μπάλα, ο Καθόρλα πιάνει σουτ στην κίνηση και ο Ντε Χέα πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση.

23:18

74': Αλλαγή για την Άρσεναλ, στη θέση του Γουέλμπεκ ο Ζιρού.

23:17

73': Στη θέση του Ρόχο ο Γιανουζάι για τη Γιουνάιτεντ.

23:17

72': Ο Καθόρλα εκτελεί φάουλ απευθείας και ο Ντε Χέα μπλοκάρει.

23:16

Απαλλαγμένοι από το άγχος δείχνουν οι Λονδρέζοι από τη στιγμή που πήραν κεφάλι στο σκορ. Πολύ πιο χαλαροί στις κινήσεις τους.

23:12

68': Ο Φελαϊνί παίρνει την κεφαλιά αλλά είναι αδύναμη και ο Σέζνι μπλοκάρει.

23:10

66': Αλλαγή για την Άρσεναλ, Τσέιμπερς στη θέση του Μπεγιερίν.

23:10

66': Ο Ντι Μαρία εκτελεί φάουλ, ο Σμόλινγκ είναι αμαρκάριστος στη μικρή περιοχή, αλλά στέλνει με προβολή την μπάλα ψηλά.

23:08

64': Κίτρινη στον Ρόχο.

23:06

Τραγικό λάθος του Βαλένσια, ο οπίςο γυρνάει την μπάλα προς τα πίσω, ο Γουέλμπεκ προλαβαίνει τον Ντε Χέα, τον περνάει και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

23:05

62': ΓΚΟΛ για την ΑΡΣΕΝΑΛ!

23:05

61': Διαγώνιο σουτ από τον Ντι Μαρία από τα όρια της περιοχής, λίγο άουτ η μπάλα.

23:04

60': Κίτρινη στον Γιανγκ.

23:02

Η Γιουνάιτεντ προσπαθεί να ελέγξει τον ρυθμό σε αντίθεση με τους φιλοξενούμενους που θέλουν να τρέξουν.

22:59

Πατάει σαφώς καλύτερα και είναι πιο τολμηρή από το πρώτο ημίχρονο η Άρσεναλ.

22:56

52': Ο Καθόρλα κλέβει, δίνει στον Σάντσεζ και ο Ντε Χέα μπλοκάρει το σουτ του τελευταίου.

22:55

51': Αλλαγή για την Άρσεναλ, εκτός ο Τσάμπερλεϊν, στη θέση του ο Ράμσεϊ.

22:54

Στο έδαφος ο Τσάμπερλεϊν, προσωρινή διακοπή.

22:50

46': Κάρικ και Τζόουνς μπαίνουν για τη Γιουνάιτεντ και βγαίνουν οι Ερέρα και Σο.

22:31

45': Ο Φελαϊνί σουτάρει με το αριστερό από θέση μέσα αριστερά και ο Σέζνι μπλοκάρει.

22:30

44': Ο Καθόρλα εκτελεί φάουλ από μακριά και ο Ντε Χέα μπλοκάρει εύκολα.

22:29

43': Ο Ντι Μαρία σουτάρει και ο Σέζνι πέφτει και αποκρούει.

22:27

Έχει ανοίξει πλέον το ματς.

22:23

37': Κίτρινη στον Ερέρα.

22:22

36': Ο Ντι Μαρία εκτελεί φάουλ, ο Σμόλινγκ παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

22:18

Ο Ρούνεϊ έχει σκοράρει στην καριέρα του 14 φορές κόντρα στην Άρσεναλ. Σε καμία άλλη ομάδα δεν έχει βάλει τόσα γκολ.

22:15

Ο Ντι Μαρία από δεξιά βγάζει ωραία σέντρα, ο Ρούνεϊ πηδάει αμαρκάριστος ακριβώς μπροστά από το σημείο του πέναλτι και με κεφαλιά ψαράκι εκτελεί τον Σέζνι.

22:14

29': ΓΚΟΛ για τη ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ!

22:12

Ο Τσάμπερλεϊν κάνει εξαιρετική προσωπική ενέργεια, τραβάει πάνω του όλη την άμυνα, δίνει στον Μονρεάλ κι εκείνος αμαρκάριστος από πολύ κοντά ανοίγει το σκορ.

22:11

26': ΓΚΟΛ για την ΑΡΣΕΝΑΛ!