Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι, νίκη με 3-0 για την Ξάνθη.

Αποβάλλονται δύο μέλη από τον πάγκο των Κρητικών.

21:15

Μεγάλη ένταση στους πάγκους, διαμαρτύρονται έντονα οι άνθρωποι του ΟΦΗ.

21:13

86': Κίτρινη στον Κουτσιανικούλη.

21:12

86': Ο Βάλτερ στη θέση του Κλέιτον για την Ξανθη.

21:11

Ο Σολτάνι από αριστερά κάνει ωραία προσπάθεια και εκπληκτικό πλασέ σκάβοντας την μπάλα πάνω από τον Αγριμάκη την ώρα που εκείνος έβγαινε.

21:11

85': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

21:09

83': Εντυπωσιακή ενέργεια από τον Κλέιτον, κάνει και το σουτ και ο Αγριμάκης πραγματοποιεί πολύ καλή επέμβαση.

21:05

78': Σουτ στην κίνηση από τον Μακρή, εντελώς άστοχο.

21:04

77': Ο Κουτσιανικούλης κάνει ωραίες ντρίμπλες, μπαίνει στην περιοχή, ανατρέπεται από τον Σολτάνι και θα έπρεπε να δοθεί πέναλτι.

21:01

Ελάχιστοι είναι οι παίκτες και από τις δύο ομάδες που έχουν διάθεση να κάνουν το κάτι παραπάνω.

20:57

71': Αλλαγή για την Ξάνθη, ο Παπαστεργιανός αντί του Βασιλακάκη.

20:53

Αρκετά τα λάθη στα τελευταία λεπτά.

20:49

63': Αλλαγή για την Ξάνθη, στη θέση του Ομπόντο ο Φλίσκας.

20:46

60': Μονοκόμματο σουτ στην κίνηση κάνει ο Σολτάνι και η μπάλα φεύγει άουτ.

20:45

Κυκλοφορούν την μπάλα οι παίκτες της Ξάνθης, καμία διάθεση για να πιέσουν οι φιλοξενούμενοι.

20:43

Διαμαρτύρεται ο Κλέιτον για φάουλ και έχει δίκιο, έχει γίνει ακριβώς έξω από την περιοχή και πλάγια σε μαρκάρισμα του Ροβίθη.

20:39

52': Σέντρα από τον Μπέρτο κεφαλιά από τον Κλέιτον, καμία ανησυχία για τον Αγριμάκη.

20:37

Ελέγχει το ματς και στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου η Ξάνθη.

20:34

Και ο Εμάνουελ Ρόκα στο γήπεδο, προπονητής του Πανθρακικού.

20:33

Παρακολουθεί το παιχνίδι από τις εξέδρες ο Βίτορ Περέιρα, προπονητής του Ολυμπιακού.

20:32

20:14

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

20:13

44': Ο Κουτσιανικούλης κάνει ένα αδύναμο πλασέ και ο Κυριακίδης μπλοκάρει με άνεση.

20:11

Διαδικαστικό φαίνεται να είναι το ματς μέχρι το σφύριγμα της λήξης για το ημίχρονο.

20:07

Έχει πέσει κατακόρυφα ο ρυθμός.

20:03

Ο Κλέιτον με τον Ομπόντο έπαιξαν το 1-2, ο δεύτερος τελείωσε τη φάση και έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.