3
-
1
17:53

Εν μέσω χειροκροτημάτων λήξη της αναμέτρησης. Τελικό αποτέλεσμα Απόλλων - Χανιά 3-1.

17:52

90'+4: Κόρνερ για τα Χανιά. Εκτελεί ο Γκονζάλες, απομακρύνουν οι παίκτες του Απόλλωνα.

17:50

17:49

Πανηγυρική ατμόσφαιρα στη Ριζούπολη για το σαφώς ανώτερο Απόλλωνα στο β' ημίχρονο, που επέβαλε πλήρως το ρυθμό του και έφτασε σε μια δίκαιη πρόκριση στους "4" του Κυπέλλου. Η "Ελαφρά Ταξιαρχία" περνά μετά από 14 χρόνια στα ημιτελικά του θεσμού για 12η φορά στην ιστορία της.

17:47

89': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Τίμος Καβακάς. Ο Εσόνο αντί του Πάγκαλου.

17:46

87': Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Εκτελεί ο Λαγός από τα δεξιά, ο Πινέιρο θα πιάσει το μονοκόμματο σουτ, η μπάλα άουτ.

17:44

85': Ολοκλήρωσε τις αλλαγές του ο Αλέκος Βοσνιάδης. Ο Χατζής αντί του Ψιάνου.

17:43

84': Φάουλ Πινέιρο από τα 25 μέτρα, η μπάλα άουτ.

17:41

82': Κίτρινη κάρτα στον Παπουτσογιαννόπουλο, δεύτερη, αποβάλλεται ο παίκτης των Χανίων.

17:39

81': Τεράστια ευκαιρία για τα Χανιά. Ο Σακελλαρίου εκτελεί κόρνερ από τα δεξιά, η άμυνα του Απόλλωνα δεν διώχνει, η μπάλα φτάνει στον Γκονζάλες, που πιάνει βολίδα από τα αριστερά του ημικύκλιου, για να φύγει η μπάλα εκατοστά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Πίτκα.

17:37

78': Ο Λαγός έβγαλε για τον Ανγκούλο, που κινήθηκε από θέση μέσα δεξιά και αρκετά πλάγια, αντί όμως να παίξει το 1-2 και να επιστρέψει στον αφύλακτο Λαγό από το ύψος του πέναλτι, προτίμησε να σουτάρει για να μπλοκάρει εύκολα ο Μακραντωνάκης.

17:36

Ο Γκότοβος επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο.

17:36

77': Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Εξαιρετική ασίστ Λαγού, ο Τζιώρας από το ύψος της περιοχής επιχειρεί να κρεμάσει τον Μαρκαντωνάκη, η μπάλα δεν θα του κάνει το χατίρι και θα περάσει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

17:34

Βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου ο Γκότοβος, που τραυματίστηκε, με φορείο. Μικρή διακοπή. Προσωρινά με 10 τα Χανιά.

17:31

72': Δυνατό σουτ Ψιάνου έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

17:28

69': Κόρνερ για τα Χανιά. Εκτελεί ο Γκονζάλες από τα αριστερά, μετά από τυφλό διώξιμο της άμυνας η μπάλα θα φτάσει στον Σιλιγαρδάκη, που θα σουτάρει από τα αριστερά και έξω από την περιοχή, απελπιστικά άουτ.

17:27

69': Αλλαγή για τα Χανιά. Ο Αλέκου αντί του Ρένια.

17:26

Εκτέλεση φάουλ Λαγού από τα δεξιά, ο Σουάνης με κεφαλιά από το πρώτο δοκάρι στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνιά του Μαρκαντωνάκη για να γράψει το 3-1.

17:25

66': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

17:24

Κλίμα ενθουσιασμού επικρατεί στη Ριζούπολη μετά την επίτευξη του δεύτερου γκολ.

17:23

64': Αναγκαστική αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Σουάνης αντί του Φαρινόλα.

17:20

60': Σουτ Γκονζάλες από τα αριστερά του ημικύκλιου, η μπάλα άουτ.

17:18

Εκτέλεση φάουλ από τον Λαγό από τα δεξιά, κεφαλιά Φαρινόλα και 2-1 για την "Ελαφρά Ταξιαρχία".

17:18

59': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

17:17

58': Κίτρινη κάρτα στον Γκότοβο.

17:15

56': Κίτρινη κάρτα στον Παπουτσογιαννόπουλο.

17:13

54': Σέντρα-σουτ Τζιώρα από θέση μέσα αριστερά, η μπάλα άουτ.

17:12

53': Αλλαγή για τα Χανιά. Ο Σακελλαρίου αντί του Νύκταρη.

17:12

53': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Λαγός αντί του Ηρακλή.

17:10

52': Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Περνά ανεκμετάλλευτο.

17:08

50': Επικίνδυνη σέντρα Πάγκαλου από τα αριστερά και αρκετά πλάγια, η μπάλα φεύγει πάνω από την εστία του Πίτκα.