Στο κέντρο στέλνει την μπάλα ο Τσιλιανίδης και σκοράρει.

Ωραία εκτέλεση από τον Πορτουλίδη και 3-3.

Ο Γιάννου εκτελεί και βάζει μπροστά τον Πανιώνιο με 3-2.

21:56

Ο Ζιαμπάρης στέλνει την μπάλα άουτ.

21:55

Ο Φούντας νικάει τον Χουάντερσον και κάνει το 2-2. Πάλι έπεσε σωστά ο Βραζιλιάνος.

21:55

Ο Χουάντερσον εκτελεί και κάνει το 2-1.

21:54

Ο Γκέζος ισοφαρίζει παρόλο που ο Χουάντερσον έπεσε σωστά.

21:53

Ο Κυριακίδης εκτελεί και στέλνει από την άλλη τον Γιαννακόπουλο.

21:53

Πολύ δυνατή η εκτέλεση του Οικονόμου, στο οριζόντιο δοκάρι.

21:51

Ο Ρομάνο εκτελεί και ο Γιαννακόπουλος αποκρούει.

21:45

Ολοκληρώθηκε και η παράταση, στα πέναλτι η πρόκριση.

21:44

120': Ο Φούντας κάνει άστοχο σουτ από πλάγια αριστερά.

21:42

118': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο, η μπάλα φτάνει στον Γιάννου, εκείνος κάνει ένα διαγώνιο σουτ και αστοχεί για λίγο.

21:40

117': Κίτρινη στον Σαραμαντά.

21:35

Στο έδαφος ο Κολοβός, προσωρινή διακοπή.

21:33

109': Ο Φούντας κάνει σέντρα από αριστερά, ο Γιάννου παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι και ο Χουάντερσον μπλοκάρει.

21:32

109': Ο Τσιλιανίδης παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

21:29

106': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης.

21:27

Τέλος πρώτου ημιχρόνου παράτασης.

21:26

104': Κίτρινη στον Γκέζο.

21:22

Φαίνεται να πατάει καλύτερα ο Ηρακλής, ο Πανιώνιος έχει οπισθοχωρήσει πολύ και βγαίνει σε επιθέσεις με ελάχιστους παίκτες.

21:19

97': Ο Ρομάνο εκτελεί φάουλ προς την εστία, η μπάλα περνάει απ' όλους και τελευταία στιγμή ο Γιαννακόπουλος αποκρούει.

21:14

93': Ο Φούντας πιάνει σουτ στην κίνηση και στέλνει την μπάλα άουτ.

21:12

91': Ξεκινάει το πρώτο ημίχρονο της παράτασης.

21:05

Λήξη 90λεπτου, στην παράταση το παιχνίδι.

21:03

90'+11: Σουτ από μακριά από τον Φούντα, ψηλά πάει η μπάλα.

21:02

90'+10: Κίτρινη στον Λουκίνα.

20:59

Οι δύο ομάδες είναι αρκετά επιφυλακτικές στα τελευταία λεπτά, ενώ βγαίνει στους παίκτες και η κόπωση.

20:57

90'+5: Μακρινό σουτ από τον Κυριακίδη, το οποίο είναι άστοχο.

20:54

90'+2: Κίτρινη στον Φούντα.

20:52

13 τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:50

88': Στη θέση του Μπουμάλ ο Φούντας για τον Πανιώνιο.

20:48

86': Ο Κολοβός δίνει στον Μπουμάλ, εκείνος επιλέγει να πλασάρει από πολύ μακριά και ο Χουάντερσον μπλοκάρει.

20:46

Ξεκίνησε και πάλι το ματς με διακοπή σχεδόν οκτώ λεπτών.

20:45

83': Αλλαγή για τον Πανιώνιο, στη θέση του ο Γιαννακόπουλος.

20:44

Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Παπαδόπουλος, βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου.

20:41

80': Κλείνει τις αλλαγές του ο Ηρακλής, ο Λουκίνας αντί του Ιντζόγλου.

20:39

Πέφτει στον αγωνιστικό χώρο και μία φωτοβολία. Δεν υπάρχει παιχνίδι μετά τον τραυματισμό του Παπαδόπουλου, ο οποίος ακόμη δέχεται ιατρική βοήθεια.

20:36

75': Αποβάλλεται και ο Περόνε, με 10 και ο Ηρακλής. Ο Αργεντινός πήγε με τον αγκώνα και έσπρωξε τον Ρισβάνη, ο οποίος στη συνέχεια έπεσε στον Παπαδόπουλο. Έτσι είδε δεύτερη κίτρινη.

20:35

Στο έδαφος Ρισβάνης και Παπαδόπουλος. Χτύπησαν μεταξύ τους οι δύο παίκτες του Πανιωνίου.

20:32

70': Κίτρινη στον Ζιαμπάρη.

20:30

68': Αλλαγή για τον Ηρακλή, ο Τσιλιανίδης αντί του Κάσσου.

20:29

67': Ο Γκέζος αντί του Ιμπαγάσα για τον Πανιώνιο.

20:27

65': Αποβάλλεται ο Μητρόπουλος με δεύτερη κίτρινη. Σωστή η απόφαση.

20:26

64': Αλλαγή για τον Ηρακλή, ο Πορτουλίδης στη θέση του Στάμου.

20:24

61': Κίτρινη στον Οικονόμου.

20:22

59': Ο Ιμπαγάσα στρώνει για τον Κολοβό, εκείνος κάνει ένα αδύναμο σουτ και ο Χουάντερσον μπλοκάρει.

20:19

Ο Πανιώνιος έχει δώσει χώρο και πλέον περιμένει πίσω από την μπάλα έχοντας πετύχει τον αρχικό του στόχο, δηλαδή να ισοφαρίσει το σκορ του πρώτου αγώνα.

20:15

Έχει μπει καλύτερα ο "Γηραιός" στο δεύτερο ημίχρονο.

20:11

Έχει αποβληθεί ο Νίκος Παπαδόπουλος και ο γυμναστής του Ηρακλή. Αμφότεροι βλέπουν το ματς από τη φυσούνα.

20:08

46': Ο Ρομάνο κάνει το σουτ εκτός περιοχής και η μπάλα περνάει λίγο άουτ.

20:07

20:06

Στον αγωνιστικό χώρο έχουν επιστρέψει οι δύο ομάδες.

19:51

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

19:50

45'+3: Ο Μπουκοβάλας κάνει σέντρα από δεξιά, ο Περόνε γυριστό και ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει.

19:49

Ο Μπουμάλ κάνει ένα σουτ από πολύ μακριά, η μπάλα κόντραρε στον Ζιαμπάρη, παίρνει περίεργη τροχιά και κρεμάει τον Χουάντερσον.

19:49

45'+2: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

19:47

19:46

Προσπαθούν να εμψυχώσουν τους παίκτες τους οι οπαδοί του Ηρακλή που βρίσκονται στη Νέα Σμύρνη.

19:43

41': Ο Ιντζόγλου κάνει το σουτ εκτός περιοχής και ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει εύκολα.

19:40

38': Κόρνερ για τον Ηρακλή. Εκτελεί ο Ρομάνο, ο Μπαρτολίνι παίρνει την κεφαλιά και ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει.

19:37

36': Ο Μπουμάλ βγάζει τη σέντρα από δεξιά, ο Γιάννου κάνει απίστευτο τακουνάκι και ο Χουάντερσον πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση.

19:35

34': Καλό συρτό διαγώνιο σουτ από τον Περόνε, λίγο έξω πάει η μπάλα.

19:32

31': Κίτρινη στον Μητρόπουλο.

19:30

29': Ωραία ενέργεια από τον Κυριακίδη, ο οποίος βγάζει και σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Κάσσος παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα πάνω στον Παπαδόπουλο.

19:28

Προσπαθεί να ισορροπήσει ο Ηρακλής, ο οποίος παίρνει μέτρα στο γήπεδο μετά το γκολ.

19:25

23': Κόρνερ για τον Ηρακλή από την παρέμβαση του Αργυρόπουλου. Εκτελείται από τον Ρομάνο και απομακρύνει ο Κόρμπος.

19:23

22': Ο Μπουμάλ κερδίζει κόρνερ για τον Πανιώνιο. Εκτελείται με πάσα για τον Κολοβό, εκείνος κάνει το γύρισμα και ο Χουάντερσον μπλοκάρει.

19:21

Ο Κολοβός εκτελεί, στέλνει την πάλα προς το κέντρο της εστίας και ο Χουάντερσον πέφτει δεξιά.

19:20

19': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

19:19

18': Κίτρινη στον Χουάντερσον.

19:19

18': Πέναλτι στον Πανιώνιο. Ο Ιμπαγάσα εκτελεί γρήγορα φάουλ, ο Κολοβός τσιμπάει την μπάλα και κερδίζει έξυπνα το πέναλτι από την έξοδο του Χουάντερσον. Δεν φαίνεται να υπάρχει επαφή.

19:18

17': Κίτρινη στον Μπουκουβάλα.

19:17

Στο μισό γήπεδο παίζεται το παιχνίδι.

19:13

12': Ο Οικονόμου εκτελεί απευθείας και ο Χουάντερσον παραχωρεί κόρνερ.

19:13

Φάουλ σε καλό σημείο κερδίζει ο Γιάννου από μαρράρισμα του Μπαρτολίνι.

19:10

Στο έδαφος ο Μπαρτολίνι, μικρή διακοπή.

19:07

Έχει μπει πιο δυνατά ο Πανιώνιος με διάθεση να επιτεθεί από νωρίς μήπως βρει ένα γρήγορο γκολ.

19:03

1': Ο Περόνε κάνει μία προσποίηση, σουτάρει και από πλάγια εντός περιοχής και στέλνει την μπάλα ψηλά.

19:02

19:01

Όρκος νίκης από τους παίκτες του Ηρακλή.

18:58

Μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:47

Υπενθυμίζεται πως ο Ηρακλής είχε νικήσει με 2-0 στο πρώτο ματς.

18:40

Καλησπέρα σας, σε περίπου 20 λεπτά ξεκινάει το ματς του Πανιωνίου με τον Ηρακλή.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Παπαδόπουλος, Αργυρόπουλος, Ρισβάνης, Οικονομου, Τασουλής, Μητρόπουλος, Κόρμπος, Μπουμάλ, Ιμπαγάσα, Κολοβός, Γιάννου.
Αναπ: Γιαννακόπουλος, Πάνος, Μπακασέτας, Φούντας, Χατζηισαΐας, Γκέζος, Μασούρας.
ΗΡΑΚΛΗΣ
Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Σαραμαντάς, Ζιαμπάρης, Μπαρτολίνι, Στάμου, Ιντζόγλου, Ρομάνο, Κάσσος, Κυριακίδης, Περόνε.
Αναπ: Λαδάς, Καρασαλίδης, Τσιλιανίδης, Λουκίνας, Πασάς, Σιατραβάνης, Πουρτουλίδης.
Διαιτητής: Μαντάκης (Ημαθίας) Βοηθοί: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου), Βέρρης (Λέσβου) Τέταρτος: Κάμπαξης (Ευβοίας)