21:22

21:22

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι, 1-1 το τελικό σκορ.

21:19

90'+2: Ο Βάλτερ κάνει το σουτ από μακριά και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

21:18

90'+1: Από το κόρνερ του Βάλτερ η μπάλα σταματάει στο δοκάρι. Στη συνέχεια ο Σολτάνι κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα φεύγει ψηλά.

21:16

89': Ο Βασιλακάκης κάνει την κεφαλιά αλλά ο Λόρια αποκρούει.

21:14

87': Κίτρινη στον Σολτάνι.

21:12

Έχουν κατεβάσει ταχύτητα οι δύο ομάδες.

21:08

81': Ο Περογαμβράκης αντί του Κουτσιανικούλη για τον ΟΦΗ.

21:08

81': Ο Ομπόντο κάνει το σουτ από μακριά και ο Λόρια απομακρύνει σε κόρνερ.

21:07

Πρέπει να έχει υποτροπή στον τραυματισμό που τον ταλαιπωρούσε ο Κλέιτον.

21:04

77': Ο Βάλτερ αντί του Κλέιτον για την Ξάνθη.

21:03

76': Ο Κλέιτον μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, κάνει πολύ δυνατό σουτ και ο Λόρια απομακρύνει σε κόρνερ με το δεξί χέρι.

21:02

Στο 52% η κατοχή για την Ξάνθη.

20:59

Η Ξάνθη στα τελευταία λεπτά φαίνεται να πατάει καλύτερα.

20:56

69': Ο Φλίσκας αντί του Καπετάνου για την Ξάνθη.

20:55

68': Ο Καπετάνος κάνει σουτ εκτός περιοχής και ο Λόρια μπλοκάρει.

20:51

64': Ο Τζορτζ αντί του Μερεμπασβίλι για τον ΟΦΗ.

20:47

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Μερεμπασβίλι.

20:44

Έχει "παγώσει" ο ΟΦΗ μετά το γκολ.

20:41

Ο Κλέιτον εκτελεί φάουλ, η μπάλα πηγαίνει στον Σολτάνι, ο οποίος της αλλάζει πορεία και τη στέλνει στα δίχτυα.

20:40

52': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

20:39

52': Ο Βασιλακάκης αντι του Παπαστεριανού για την Ξάνθη.

20:36

49': Εντυπωσιακό σουτ από τον Μερεμπασβίλι, με το δεξί χέρι παραχωρεί κόρνερ ο Κυριακίδης.

20:35

Ωραία η κάθετη του Λαμπρόπουλου, ο Κυριακίδης βγαίνει αλλά χάνει την μπάλα και ο Κουτσιανικούλης προ κενής εστίας πλασάρει εύστοχα.

20:35

48': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

20:32

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

20:15

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

20:12

Έντονη η βροχή, αλλά ο αγωνιστικός χώρος είναι σε καλή κατάσταση.

20:08

39': Ο Καπετάνος με το τακουνάκι στρώνει την μπάλα στον Ομπόντο, αλλά το πλασέ του τελευταίου έφυγε άουτ.

20:06

Ημιτελείς μένουν οι προσπάθειες των δύο ομάδων στα τελευταία λεπτά.

20:02

33': Ο Λουσέρο κάνει το γύρισμα από αριστερά, ο Λόρια διώχνει, ο Μπαξεβανίδης πιάνει διαγώνιο σουτ στην κίνηση και στέλνει την μπάλα άουτ.

20:01

Στα τελευταία λεπτά έχει πέσει ο ρυθμός και η Ξάνθη δείχνει να ελέγχει το ματς και να έχει περιορίσει τον ΟΦΗ.

19:57

Ο Λουσέρο ανοίγει για τον Παπαστεριανό, εκείνος από αριστερά έχει χώρο αλλά κάνει κάκιστη σέντρα.

19:54

24': Ο Μερεμπασβίλι κάνει ένα διαγώνιο σουτ εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα άουτ.

19:52

Προβληματική η Ξάνθη στα πρώτα λεπτά, δεν έχουν μπει καλά οι παίκτες της.

19:48

18': Ωραίο το φαλτσαριστό σουτ του Κουτσιανικούλη, καλή και η επέμβαση του Κυριακίδη.

19:47

18': Κακό σουτ του Καπετάνου από μακριά, πολλά μέτρα άουτ φεύγει η μπάλα.

19:44

15': Ο Παπάζογλου σουτάρει από πολύ μακριά, κανένα πρόβλημα για τον Λόρια.

19:43

Ο ΟΦΗ επιδιώκει να τρέξει και να χτυπήσει με αντεπιθέσεις την Ξάνθη.

19:40

11': Ο Παπαστεριανός κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει στον Μακρή και η Ξάνθη κερδίζει κόρνερ. Από την εκτέλεσή του η άμυνα του ΟΦΗ απομακρύνει.

19:38

Ο Λουτσέσκου ζητάει να περνάει η μπάλα από τον Κλέιτον, προκειμένου να αναπτυχθεί η Ξάνθη όπως πρέπει.

19:35

5': Ο Λαμπρόπουλος κάνει το σουτ λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα σκάει στο έδαφος αλλά φεύγει εκτός.

19:33

Έχει μπει πιο δυναμικά ο ΟΦΗ.

19:30

19:25

Στον αγωνιστικό χώρο ο Νίκος Αναστόπουλος, ο οποίος αποθεώθηκε.

19:16

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει η αναμέτρηση του ΟΦΗ με την Ξάνθη.

ΟΦΗ
Λόρια, Μπολάκης, Μονιάκης, Φαζός, Δαμιανάκης, Κάλαϊτζιτς, Λαμπρόπουλος, Μακρής, Ροβίθης, Κουτσιανικούλης, Μερεμπασβίλι
Αναπ: Τζορτζ, Περογαμβράκης, Αγριμάκης, Μανιδάκης, Μαραθιανός
ΞΑΝΘΗ
Κυριακίδης, Παπάζογλου, Μπαξεβανίδης, Γούτας, Γουάλας, Ομπόντο, Παπαστεριανός, Λουσέρο, Σολτάνι, Κλέιτον, Καπετάνος
Αναπ: Ζαρόπουλος, Μπέρτος, Βασιλακάκης, Βάλτερ, Φλίσκας, Ορφανίδης, Λισγάρας
Διαιτητής: Μήτσιος (Ηπείρου) Βοηθοί: Γεωργαράκος (Αθηνών), Σταθόπουλος (Ηλείας) Τέταρτος: Βοσκάκης (Ρεθύμνου)