Η ΑΕΚ περνά στα προημιτελικά του Κυπέλλου.

18:51

Τελικό αποτέλεσμα στο ΟΑΚΑ. ΑΕΚ - Κέρκυρα 2-0.

18:50

90'+3: Σέντρα σουτ του Μπακάκη από δεξιά, ο Μπρέσεβιτς δεν μπορεί να μπει στην πορεία και η μπάλα περνά άουτ.

18:50

Το κόρνερ εκτελέστηκε, κεφαλιά του Μαρκόφσκι, η μπάλα άουτ. Καλή στιγμή εδώ για την Κέρκυρα.

18:49

90'+1: Εκτέλεση φάουλ του Καϊκούτ, ο Ανέστης απομακρύνει σε κόρνερ.

18:48

90': Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

18:47

89': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καϊκούτ, η μπάλα άουτ.

18:46

88': Κλείνει τις αλλαγές της και η ΑΕΚ. Στην θέση του Ανάκογλου περνά ο Ντακόλ.

18:46

88': Κάρτα βλέπει ο Ανάκογλου για δυνατό μαρκάρισμα.

18:44

86': Ο Αραβίδης δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά, αυτή την φορά αστοχεί απελπιστικά.

18:42

Σέντρα - σουτ του Μπακάκη από δεξιά, ο Κουτζαβασίλης δεν υπολογίζει σωστά, η μπάλα χτυπά στο δεξί δοκάρι του.

18:42

84': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ!

18:41

83': Δεύτερη αλλαγή για την Ένωση. Στην θέση του Σοϊλέδη ο Πεταυράκης.

18:41

Μπαλιά του Μπαρμπόσα προς τον Αραβίδη, αυτός κουβαλά την μπάλα απέναντι σε δύο αντιπάλους και με δυνατό συρτό σουτ νικά τον Κουτζαβασίλη για το 2-0.

18:40

Ο Αραβίδης πριν από λίγα δευτερόλεπτα σώζει την ΑΕΚ από το 1-1 και ο ίδιος στην κόντρα γράφει το 2-0!

18:40

82': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ!

18:39

Και πάλι εκτελεστής ο Χαβίτο, άστοχη έξοδο του Ανέστη, κεφαλιά του Μαρκόφσκι, πάνω στην γραμμή ο Αραβίδης απομακρύνει...

18:39

Ο Χαβίτο εκτελεί, σε κόρνερ ο Ανάκογλου.

18:38

80': Κάρτα στον Μπακάκη για μαρκάρισμα στον Ζορμπά. Φάουλ σε καλή θέση για την Κέρκυρα, για μια σέντρα.

18:38

Και ενώ έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο.

18:38

Μη έχοντας άλλη επιλογή η Κέρκυρα έχει ανεβάσει τις γραμμές της και ψάχνει για την ισοφάριση...

18:35

Αυτό σημαίνει πως ο Αραβίδης πάει αριστερό εξτρέμ, ο Μπαρμπόσα δεξί και ο Μπρέσεβιτς στην κορυφή της επίθεσης.

18:35

77': Τώρα η πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Στην θέση του Πλατέλλα ο Μπρέσεβιτς.

18:34

76': Ωραία προσπάθεια και δυνατό συρτό σουτ του Χαβίτο εκτός περιοχής, ο Ανέστης μπλοκάρει σταθερά.

18:32

Ο Μπρέσεβιτς θα είναι η πρώτη κίνηση του Δέλλα από τον πάγκο.

18:32

74': Καρτα βλέπει ο Βενέτης.

18:30

72': Ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Αραβίδη, σε πρώτο χρόνο, αλλά και τον Λαμπρόπουλο σε δεύτερο να μην εκτελούν αν και βρέθηκαν σε θέση βολής.

18:29

Ο Μάνταλος εκτελεί, ο Μαρκόφσκι απομακρύνει.

18:29

71': Οβίδα του Μπαρμπόσα με το αριστερό, ο Κουτζαβασίλης σε κόρνερ!

18:27

69': Δυνατό σουτ του Χαβίτο εκτός περιοχής, η μπάλα φεύγει άουτ. Δεν ανησυχεί ο Ανέστης.

18:25

Τώρα επιστρέφει ο Μάνταλος στο ματς.

18:24

Σηκώθηκε ο άσος της ΑΕΚ, βγαίνει εκτός. Με δέκα προσωρινά η Ένωση.

18:23

Μικρή διακοπή, ο Μάνταλος στο έδαφος.

18:22

64': Κάρτα στον Ταβάρες για μαρκάρισμα στον Ανάκογλου.

18:20

61': Επικίνδυνο γύρισμα του Σοϊλέδη από αριστερά, ο Πλατέλλας δεν θα προλάβει να μπει στην φάση, η μπάλα περνά απ' όλους.