2
-
3
23:52

Τελικό αποτέλεσμα... Η Μπαρτσελόνα νικά την Ατλέτικο και στην Μαδρίτη και περνά στα ημιτελικά του Κυπέλλου.

23:50

90': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:49

90': Σουτ του Ινιέστα, μπλοκάρει σταθερά ο Όμπλακ.

23:45

86': Και ο Κάνι βλέπει κάρτα.

23:43

Ο Μάριο Σουάρεθ χτυπά τον Μέσι και βλέπει δικαιολογημένα δεύτερη κίτρινη.

23:43

84': ΚΟΚΚΙΝΗ για την ΑΤΛΕΤΙΚΟ που μένει με 9.

23:43

82': Κάρτα στον Χοσέ Χιμένεζ.

23:41

81': Διπλή ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα με Ινιέστα και Πέδρο να μην μπορούν να σκοράρουν.

23:36

76': Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Εκτός ο Νεϊμάρ μέσα σε έντονες αποδοκιμασίες, στην θέση του ο Πέδρο.

23:35

76': Κίτρινη και στον Σικουέιρα.

23:33

74': Κάρτα βλέπει ο Ντάνιελ Άλβες.

23:31

72': Στην άλλη πλευρά η Μπαρτσελόνα αγγίζει το τέταρτο γκολ με πλασέ του Μέσι, ο Όμπλακ μπλοκάρει.

23:30

71': Οβίδα του Κάνι μέσα από την περιοχή, ο Τερ Στέγκεν με εντυπωσιακή επέμβαση λέει όχι!

23:29

70': Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Στο ματς περνά ο Ραφίνια. εκτός ο Ράκιτιτς.

23:28

69': Κάρτα βλέπει ο Μάριο Σουάρεθ για πολύ σκληρό μαρκάρισμα στον Μπουσκέτς.

23:25

Δεν αλλάζει το σκηνικό, η Μπαρτσελόνα κυκλοφορεί την μπάλα και φαίνεται να κάνει και συντήρηση δυνάμεων. Δεν φορτσάρει.

23:22

63': Η Ατλέτικο κλείνει τις αλλαγές της. Έξω ο Αρντά Τουράν, μέσα ο Κάνι.

23:22

62': Αλλαγή κάνει και η Μπαρτσελόνα. Μέσα ο Μαθιέ, έξω ο Μασεράνο.

23:18

58': Δεύτερη αλλαγή για την Ατλέτικο. Εκτός ο Χουανφράν, μέσα ο Γκάμεθ.

23:17

58': Έξυπνο, γυριστό σουτ του Λουίς Σουάρεζ, η μπάλα λίγο άουτ!

23:17

56': Ο Μέσι πασάρει παράλληλα στον Σουάρεζ, αυτός πλασάρει στην κίνηση, η μπάλα σταματά σε αμυντικούς της Ατλέτικο και ενώ είχε πάρει πορεις προς τα δίχτυα.

23:13

Ο Γκάμπι φαίνεται να έχει αποβληθεί με το τέλος του πρώτου μέρους... Είτε για τις κοκορομαχίες που είχε με παίκτες της Μπαρτσελόνα, είτε για τα... γαλλικά που είπε προς τον Μανθάνο. Στο 54' φτάσαμε, δεν υπάρχει ματς στο Καλντερόν, μόνο σκληρά μαρκαρίσματα και νεύρα.

23:10

Κυκλοφορεί την μπάλα η Μπαρτσελόνα που έχει την αριθμητική υπεροχή, έχει το 2-3 και σαφώς νιώθει άνετα.

23:08

Το έχει... χάσει τελείως το ματς ο Χιλ Μανθάνο!

23:08

49': Βλέπει κίτρινη ο Τούρκος.

23:07

Τρομερά πράγματα, έντονα εκνευρισμένοι οι παίκτες της Ατλέτικο. Ο Τουράν χάνει το παπούτσι του και το... πετάει στον επόπτη!!!

23:07

Η Ατλέτικο συνεχίζει με δέκα ποδοσφαιριστές. Έχει δει κόκκινη ο Γκάμπι, προφανώς για την ένταση που υπήρχε μετά το τέλος του πρώτου μέρους.

23:05

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

23:04

46': Αλλαγή για την Ατλέτικο. Στο ματς ο Σαούλ, εκτός ο Γκριζμάν.

23:04

Η Ατλέτικο ψάχνει άλλωστε τρία γκολ για να κλέψει εκείνη την πρόκριση.

23:04

Με το υπέρ της 2-3 η Μπαρτσελόνα μόνο με... θαύμα θα μείνει εκτός.

23:03

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη του β' μέρους.

22:49

Τώρα ηρεμεί κάπως η κατάσταση, οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια.

22:49

Νεύρα ανάμεσα σε Νεϊμάρ και Τόρες. Κοκορομαχία ανάμεσα στους δύο παίκτες, μπαίνουν κι άλλοι στον καυγά!

22:48

Τέλος πρώτου ημιχρόνου... Ατλέτικο - Μπαρτσελόνα 2-3.

22:47

45': Μέσα σ' όλα ο Μέσι βλέπει κάρτα.

22:46

Τραγική διαιτησία με δύο σοβαρά λάθη. Ένα το πέναλτι που παίρνει η Ατλέτικο, έχει γίνει φάουλ εκτός περιοχής και ένα στην... χερούκλα του Άλμπα που δεν δίνεται.

22:45

Στην αμέσως προηγούμενη φάση, στο σουτ του Γκριζμάν υπάρχει ΠΕΝΑΛΤΙ ΜΑΡΣ! Η μπάλα χτυπά στο χέρι του Άλμπα, ο Χιλ Μανθάνο είναι δίπλα και δεν το βλέπει!

22:44

Η Μπαρτσελόνα βγάζει αντεπίθεση για σεμινάριο, ο Άλμπα γυρίζει από αριστερά στον Νεϊμάρ και αυτός μπαίνει με την μπάλα στα δίχτυα για το 2-3.

22:44

43': ΓΚΟΛ η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ στην κόντρα!

22:43

41': Τρομερή ευκαιρία για την Ατλέτικο. Ο Γκριζμάν σουτάρει η μπάλα σταματά πάνω στον Άλμπα!

22:41

Αυτογκόλ και... 2-2! Ματσάρα στο Καλντερόν!

22:41

Ο Ράκιτιτς εκτελεί το κόρνερ, κεφαλιά του Μπουσκετς στο πρώτο δοκάρι, ο Μιράντα πάει να διώξει, το κάνει όμως το καλάμι και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

22:40

38': ΓΚΟΛ η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ!

22:40

37': Η μπάλα φτάνει στον Ράκιτιτς που σουτάρει, ο Χιμένεζ βάζει την κόντρα και έχουμε νέο κόρνερ για την Μπαρτσελόνα!

22:39

Με πάσα εκτελέστηκε...

22:39

37': Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα.

22:37

35': Ο Σουάρεζ μπαίνει από δεξιά στην περιοχή της Ατλέτικο, έχει ένα τζαρτζάρισμα με τον Χιμένεζ και πέφτει στο έδαφος. Παίζετε λέει ο Μανθάνο σωστά.

22:32

Ο Ραούλ Γκαρθία νικά από τα 11 βηματα τον Τερ Στέγκεν που έπεσε σωστά αλλά δεν μπόρεσε να το βγάλει, 2-1!

22:32

30': ΓΚΟΛ η ΑΤΛΕΤΙΚΟ!

22:32

Έχει κάνει λάθος ο Χιλ Μανθάνο, δεν υπάρχει πέναλτι. Ότι έχει γίνει έχει γίνει εκτός περιοχής, άρα είναι φάουλ.

22:31

Και κάρτα στον Μασεράνο που έχει κάνει το μαρκάρισμα στον Χουανφράν.

22:31

28': ΠΕΝΑΛΤΙ κερδίζει η ΑΤΛΕΤΙΚΟ!

22:30

28': Ευκαιρία για την Ατλέτικο! Σέντρα του Σικουέιρα από αριστερά, πλασέ στην κίνηση του Γκριζμάν, ο Τερ Στέγκεν είναι τυχερός, η μπάλα πάει πάνω του.

22:29

Απευθείας εκτελεί ο Γκριζμάν, ο Τερ Στέγκεν αφήνει την μπάλα να περάσει έξω.

22:28

26': Κόρνερ για την Ατλέτικο, μια ακόμη στημένη μπάλα.

22:27

Εκτελεί ο Γκάμπι, ο Πικέ με το κεφάλι απομακρύνει.

22:26

24': Φάουλ σε εξαιρετική θέση για την Ατλέτικο.

22:24

Στο 20' φτάσαμε, πάντα στο 1-1 Ατλέτικο και Μπαρτσελόνα σε ένα παιχνίδι με μεγάλη ένταση.

22:24

Φοβερή σκηνή, με τον βοηθό άθελα του να χτυπά με το σημαιάκι τον Άλμπα, στην προσπάθεια του να το κατεβάσει.

22:20

18': Σκοράρει ο Νεϊμάρ αλλά δεν υπάρχει φάση, είναι οφ σάιντ. Οριακή φάση.

22:20

Εκτελέστηκε, ο Τόρες παίρνει την πρώτη κεφαλιά, ο Μιράντα δεν μπορεί να μπει στη φάση και η μπάλα περνά άουτ.

22:19

17': Κόρνερ για την Ατλέτικο.

22:17

Έχει αγριέψει το παιχνίδι!

22:16

14': Κάρτα στον Ραούλ Γκαρθία για πολύ σκληρό μαρκάρισμα στον Άλμπα!

22:14

12': Ζητάνε πέναλτι οι της Ατλέτικο για ένα τράβηγμα του Μπουσκετς στον Γκαρθία. Παίζετε λέει ο Χιλ Μανθάνο.

22:12

Ο Μέσι πασάρει στον Σουάρεζ, αυτός βγάζει κάθετα στον Νεϊμάρ και ο Βραζιλιάνος δεν αστοχεί στο τετ-α-τετ με τον Όμπλακ και ισοφαρίζει!

22:12

9': ΓΚΟΛ η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ!