3
-
1
16:52

90+3': Τέλος του αγώνα.

16:50

90+2': Τρομερό σουτ του Πόι έξω από την περιοχή, τραντέζει το κάθετο δοκάρι.

16:42

85': Ο Ντούνγκα στη θέση του Ν' Λουντούλου.

16:39

82': Ο Βακιρτζής στη θέση του Αϊβάζη.

16:37

80': Ο Λιώνης στη θέση του Γκίνο.

16:32

74': Κίτρινη ο Καλογέρης.

16:26

Εκπληκτικό γκολ από τον Ν' Λουντούλου στο ντεμπούτο του. Ο Γάλλος εξτρέμ από αριστερά μπήκε στην περιοχή και βάζοντας πολλά φάλτσα με δεξί σουτ στέλνει την μπάλα στην απέναντι γωνία του Κοσμίδη. 3-1 ο Άρης, που καθαρίζει το τρίποντο.

16:26

69': ΓΚΟΛ ο ΑΡΗΣ.

16:25

68': Σέντρα του Κερμενίδη, γυριστή κεφαλιά του Θεοδωρίδη, φεύγει άουτ.

16:24

66': Ο Σταυρόπουλος στη θέση του Παπαδόπουλου.

16:22

64': Ο Ζουμπούλης στη θέση του Τριανταφυλλίδη.

16:19

61': Εκτελείται πλασαριστά το κόρνερ, κόντρα στον Πόι και άουτ.

16:18

61': Ευκαιρία για τον Άρη. Σέντρα του Πόι στο δεύτερο δοκάρι, ο Καπνίδης κάνει το σουτ με τη μία, σε κόρνερ διώχνει ο Κοσμίδης.

16:16

59': Κόρνερ για τον Άρη. Εκτελεί ο Λιόλιος, σουτ του Παπαδόπουλου άουτ.

16:11

53': Καλή στιγμή για τον Άρη. Ο Ν' Λουντούλου σουτάρει μέσα από την περιοχή, πάνω από τα δοκάρια.

16:03

46': Ο Βραμεντσάλης στη θέση του Σαβελίδη.

16:03

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

16:01

15:46

45+1': Τέλος ημιχρόνου.

15:45

45+1': Εκτελεί ο Σουνάς, μπλοκάρει ο Κοσμίδης.

15:45

45': Κόρνερ για τον Άρη. Ο Λιόλιος εκτελεί, σε νέο κόρνερ διώχνουν οι του Ορφέα.

15:39

Ο Καλογέρης γέμισε από τον άξονα στην περιοχή του Ορφέα, ο Καπνίδης κινήθηκε ωραία και με άψογη ψηλοκρεμαστή κεφαλιά νίκησε τον Κοσμίδη δίνοντας εκ νέου προβάδισμα στον Άρη.

15:38

39': ΓΚΟΛ ο ΑΡΗΣ.

15:35

35': Κίτρινη ο Γκίνο.

15:32

32': Κόρνερ ο Άρης. Διώχνουν οι αμυντικοί του Ορφέα.

15:28

Ο Κερμενίδης εκτελεί το φάουλ στην καρδιά της περιοχής του Άρη, ο Θεοδωρίδης κερδίζει τους αντιπάλους του στον αέρα και με ωραία κεφαλιά νικάει τον Φυσέκη γράφοντας το 1-1.

15:28

29': ΓΚΟΛ για τον ΟΡΦΕΑ.

15:26

27': Κόρνερ για τον Άρη. Εκτελεί ο Σουνάς, ο Κοσμίδης κάνει κακή εκτίμηση της φάσης και ο Σαμαράς με το κεφάλι σημαδευει το δοκάρι. Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη.

15:25

26': Ο Σουνάς γεμίζει στην περιοχή, ο Σαμαράς κάνει την προβολή, σε ετοιμότητα ο Κοσμίδης.

15:23

23': Ο Καπνίδης πιάνει ένα καλό αριστερό σουτ από δύσκολη γωνία στο ύψος της περιοχής, αποκρούει με δεύτερη προσπάθεια ο Κοσμίδης.

15:20

20': Ο Άρης έχει τον έλεγχο, αλλά μετά το γκολ δεν έχει δημιουργήσει νέα ευκαιρία, ενώ ο Ορφέας βγαίνει απειλητικά στις αντεπιθέσεις.

15:15

16': Καλή στιγμή για τον Ορφέα. Σέντρα του Σαβελίδη από δεξιά, ο Θεοδωρίδης κάνει την προβολή, αλλά ο Φυσέκης καθαρίζει.

15:09

10': Νέα καλή σέντρα του Ν' Λουντούλου από αριστερά, ο Πόι πήρε την... μπουκιά από το στόμα του Παπαδόπουλου που ήταν έτοιμος να οπλίσει.

15:03

Ο Ν΄Λουντούλου βγάζει τη γλυκιά σέντρα από αριστερά, ο Καπνίδης δεν μπορεί με το κεφάλι, αλλά ο Πόι καραδοκεί στο δεύτερο δοκάρι και με κοντινό πλασέ ανοίγει το σκορ.

15:02

3': ΓΚΟΛ ο ΑΡΗΣ.

15:01

2': Αναξιοποίητο το κόρνερ για τους κίτρινους.

15:01

2': Καλή στιγμή για τον Άρη με την σέντρα του Πόι να κόβεται τελευταία στιγμή σε κόρνερ.

15:01

1': Ξεκίνησε το ματς στο Κλεάνθης Βικελίδης.

14:52

Στην 12η θέση με 14 βαθμούς ο Ορφέας, που θέλει να ξεφύγει από τις επικίνδυνες θέσεις.

14:50

Στην 3η θεση με 28 βαθμούς ο Άρης, που θέλει να μείνει σε τροχιά κορυφής.

14:45

Καλησπέρα. Σε ένα τέταρτο ξεκινάει το ματς Άρης-Ορφέας Ελευθερούπολης για την 15η αγωνιστική του 1ου ομίλου στη Γ' Εθνική.

ΑΡΗΣ
Φυσέκης, Γκίνο, Σαμαράς, Λιόλιος, Φερνάντες, Καλογέρης, Πόι, Ν΄Λουντούλου, Καπνίδης, Σουνάς, Παπαδόπουλος.
Αναπ: Σταυρόπουλος, Λεμονής, Ντούνγκα, Μπαϊμάκης, Λιόνης, Προβατίδης, Βασιλόπουλος.
Κοσμίδης, Κεχαγιάς, Τριανταφυλλίδης, Σκέντος, Αϊβάζης, Τσίτσι, Σαβελίδης, Χριστοδουλίδης, Θεοδωρίδης, Κερμενίδης, Κυγάης.
Αναπ: Δαύτσιος, Βραμεντσάλης, Ζουμπούλης, Παγκάκης, Βακιρτζής, Παπουτσής.
Διαιτητής είναι ο Θεοδωρόπουλος (Φλώρινας), με βοηθούς τους Δημόπουλο (Φλώρινας) και Δεμερτζή (Φλώρινας).