1
17:03

Τελικό αποτέλεσμα... Ζάκυνθος - ΑΕΛ 2-1.

17:01

90'+3: Η Ζάκυνθος απειλεί με τρίτο γκολ... Η ΑΕΛ είχε βγει μαζικά μπροστά, ο Κυριακίδης έφυγε φάτσα με τον Αποστολίδη που ήταν εκτός μεγάλης περιοχής, πλασαρε από πάνω αλλά αστόχησε για λίγο.

16:59

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:58

90': Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΛ! Γέμισμα από δεξιά, γυριστό σουτ του Πινδώνη, ο Ξενοδόχοφ με μεγάλη επέμβαση στην δεξιά γωνιά του κρατά το 2-1.

16:58

89': Εκτέλεση φάουλ του Ελιομάρ, κεφαλιά του Πιταρά, η μπάλα προς τα πίσω, ο Γιάντσης όμως δεν μπορεί να το εκμεταλλευτεί και να μπει στη φάση.

16:53

84': Ο Ελιομάρ μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, κάνει το παράλληλο γύρισμα, η μπάλα φαίνεται να βρίσκει ελάχιστα στον Κριτσμάρεβιτς και φεύγει από την άλλη πλευρά.

16:52

Έξαλλος ο αρχηγός της ΑΕΛ...

16:51

83': Κάρτα στον Νεμπεγλέρα για διαμαρτυρία.

16:51

Πολλές οι αμφισβητούμενες φάσεις, ακόμα περισσότερες οι διαμαρτυρίες της ΑΕΛ.

16:49

Πράγματι, λίγο εξω από την γραμμή της μεγάλης περιοχής ο Νεμπεγλέρας τσιμπάει την μπάλα και ο αντίπαλος του τον ανατρέπει. Είναι φάουλ σε εξαιρετική θέση που δεν δίνεται για την ΑΕΛ.

16:49

Νέες φωνές από τον αρχηγό της ΑΕΛ και γενικότερα από τους ''βυσσινί''. Εδώ φαίνεται να έχουν δίκιο...

16:48

80': Ο Νεμπεγλέρας τσιμπά την μπάλα, δέχεται μαρκάρισμα στα όρια της μεγάλης περιοχής, παίζετε λέει ο Κοσικίδης.

16:47

Σταθερός ο γκολκίπερ της Ζακύνθου, πέρα από την φάση του 2-1 με την λάθος έξοδο είναι εξαιρετικός.

16:46

78': Επικίνδυνο γέμισμα του κορυφαίου της ΑΕΛ Ελιομάρ Σίλβα, ο Ξενοδόχοφ θα μπλοκάρει την μπάλα.

16:45

Έχουμε μπει στο τελευταίο τέταρτο... Πάντα στο 2-1 η Ζάκυνθος.

16:41

73': Εδώ απειλεί πάντως η Ζάκυνθος! Κούρσα από αριστερά και ωραία σέντρα του Πιταρά, ο Κυριακίδης υπό πίεση πλασάρει αλλά αστοχεί.

16:41

Πάντα σε θέση άμυνας η Ζάκυνθος, ψάχνει την ισοφάριση και πιέζει η ΑΕΛ.

16:40

72': Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Ελιομάρ, ο Ξενοδόχοφ μπλοκάρει σταθερά...

16:37

69': Κλείνει τις αλλαγές της η Ζάκυνθος. Στην θέση του Χατζησάββα ο Κυριακίδης.

16:35

67': Κάρτα στον Ευθυμιάδη για μαρκάρισμα με τον αγκώνα στον Μουλόπουλο.

16:34

66': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Εκτός ο Μπλέντι, μέσα ο Μπόγιοβιτς.

16:34

65': Ωραίο σουτ του Πινδώνη εκτός περιοχής, η μπάλα φεύγει άουτ. Καλή στιγμή για την ΑΕΛ.

16:33

65': Κάρτα στον Χατζησάββα για διαμαρτυρία.

16:33

Μονόλογος της ΑΕΛ το δεύτερο μέρος, κλεισμένη στα καρέ της η Ζάκυνθος με στόχο να κρατήσει το τρίποντο.

16:32

Δεν αποκλείεται να διακόψει το ματς ο Κοσικίδης. Για να δούμε, στο 64' έχουμε φτάσει.

16:32

Έντονη βροχόπτωση και πάλι, ο αγωνιστικός χώρος σε πολλά σημεία θυμίζει... λίμνη.

16:31

63': Απειλεί η ΑΕΛ! Μετά από σέντρα από αριστερά ο σκόρερ Δεληζήσης παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα κολλάει στον αγωνιστικό χώρο και μπλοκάρει ο Ξενοδόχοφ.

16:31

Εκτελεί ο Ελιομάρ, απομακρύνουν οι γηπεδούχοι.

16:30

0-7 τα κόρνερ.

16:30

62': Πιέζει η ΑΕΛ και κερδίζει νέο κόρνερ.

16:29

Εκτελεί και πάλι ο Ελιομάρ, αυτή την φορά ο Κριτσμάρεβιτς απομακρύνει με το κεφάλι.

16:28

60': Κι άλλο κόρνερ η ΑΕΛ!

16:27

Φέρει ευθύνει και ο Ξενοδόχοφ, πήγε να βγει αλλά δεν το έκανε ποτέ και σ' αυτές τις περιπτώσεις οι τερματοφύλακες συνήθως την... πατάνε. 2-1 λοιπόν...

16:27

Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ελιομάρ ο Δεληζήσης νικά τους πάντες στον αέρα και με καρφωτή κεφαλιά μειώνει σε 2-1.

16:27

58': ΓΚΟΛ η ΑΕΛ!

16:24

55': Τώρα η δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για την Ζάκυνθο. Εκτός ο Οικονόμου, μέσα ο Πέτας.

16:23

Ο Οικονόμου δείχνει να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού. Αλλαγή ζητάει.

16:21

Έχει μπει επιθετικά στην επανάληψη η ΑΕΛ με πίεση ψηλά... Σε πιο παθητικό ρόλο η Ζάκυνθος, έχει βέβαια και το 2-0.

16:16

48': Ο Νεμπεγλέρας αυτή την φορά στην εκτέλεση, καρφωτή κεφαλιά του Πινδώνη, ο Ξενοδόχοφ με μεγάλη επέμβαση κρατά το 2-0!

16:15

Εκτελεί ο Ελιομάρ, σε νέο κόρνερ ο Τσόπελας.

16:15

47': Κόρνερ για την ΑΕΛ.

16:14

46': Τώρα ξεκινά το β' μέρος.

16:13

46': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Εκτός ο Μελισσάς, μέσα ο Πινδώνης.

16:13

Τώρα οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης.

15:59

Η ΑΕΛ φωνάζει κυρίως για την φάση του Ελιομάρ στο 2' όπου ο παίκτης των φιλοξενούμενων ζήτησε πέναλτι (έπεσε εύκολα η αλήθεια είναι). Ο Κοσικίδης εκεί έδειξε παίζετε, ενώ στο 36' είδε (σωστά) πέναλτι στην ανατροπή του Οικονόμου.

15:58

Ακόμα φωνάζει ο Νεμπεγλέρας στον Κοσικίδη... Πολλές διαμαρτυρίες από την ΑΕΛ.

15:57

Ημίχρονο, 2-0 η Ζάκυνθος ύστερα από ένα επεισοδιακό α' μέρος.

15:56

45'+8: Ο Σουάνης σουτάρει με το αριστερό από καλή θέση αλλά αστοχεί. Καλή στιγμή για την ΑΕΛ.

15:54

Μετά από μια μικρή διακοπή αφού ο Χατζησάββας ήταν στο έδαφος, το ματς ξεκινά εκ νέου.

15:51

Να θυμίσουμε πως είχαμε μια 7λεπτη περίπου διακοπή.

15:50

Ο Αποστολίδης έχει δει κίτρινη για την φάση του πέναλτι που έκανε πάνω στον Οικονόμου.

15:47

Ο Οικονόμου νικά από τα 11 βήματα τον Αποστολίδη, 2-0 η Ζάκυνθος.

15:47

44': ΓΚΟΛ η ΖΑΚΥΝΘΟΣ!

15:46

Τώρα επιστρέφουν οι διαιτητές...

15:44

Υπάρχει διακοπή στο ματς, οι διαιτητές έχουν πάει στα αποδυτήρια μετά τις αντιδράσεις των παικτων της ΑΕΛ για την υπόδειξη του πέναλτι.

15:41

Έντονες διαμαρτυρίες από τους παίκτες της ΑΕΛ, ίσως να δέχτηκε και κάποια φραστική επίθεση ο Κοσικίδης.

15:41

Κοσικίδης (Αθηνών), Σαμοΐλης (Αθηνών) και Λάμιας (Μεσσηνίας) φεύγουν από τον αγωνιστικό χώρο.

15:41

Τώρα είναι σειρά των ανθρώπων της ΑΕΛ να περικυκλώσουν τον διαιτητή.

15:40

Έχει αλλάξει την απόφαση του και δίνει ΠΕΝΑΛΤΙ!

15:39

Να δούμε αν αλλάξει την πρώτη απόφαση του.

15:38

Υπάρχει διακοπή στο ματς, ο Κοσικίδης έχει πάει στον βοηθό του...

15:38

Πολλές διαμαρτυρίες από τους παίκτες της Ζακύνθου...

15:37

35': Λάθος του Σαρακατσάνου, ο Οικονόμου τσιμπά την μπάλα, ο Αποστολίδης τον ανατρέπει αλλά ο Κοσικίδης δεν δείχνει την άσπρη βούλα.

15:37

35': Κάρτα στον Μπλέτσα.

15:36

34': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ωραία μπαλιά του Γιάντση, ο Μουλόπουλος σουτάρει με δύναμη από πλάγια θέση δεξια, η μπάλα άουτ.