2
16:54

Τελικό αποτέλεσμα στο ΕΑΚ. Ολυμπιακός Βόλου - Εθνικός Σερρών 3-2.

16:53

90'+3: Κίτρινη στον Κορνελάτο.

16:51

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:51

90': Ο Νικολιάς έκανε ωραία προσπάθεια, αλλά είναι άστοχη σέντρα του που δεν βρήκε τον Μέζα που ήταν σε καλή θέση για γκολ.

16:45

84': Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Εκτός ο Μαρτίνεθ, μέσα ο Μέζα.

16:43

83': Μετά από εκτέλεση φάουλ του Μαρίνου ο Κασμερίδης βγαίνει, μπλοκάρει και καθαρίζει.

16:40

79': Ο Μαρίνου βλέπει κάρτα για τον Εθνικό Σερρών.

16:39

79': Παρολίγο αυτογκολ του Γιαλούση στο 79' για τον Ολυμπιακό Βόλου...

16:38

Άλλο ένα τέταρτο, το ματς έχει πάρει ''φωτιά'' στο ΕΑΚ μετά τα δύο γκολ των Σερρών μέσα σε δύο λεπτά.

16:37

76': Μοναδική χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Διαμαντόπουλος ολομόναχος πλάσαρε για να αποκρούσει με τα πόδια ο Κραβαρίτης.

16:36

73': Ο Κορνελάτος στην θέση του Θέου για τον Ολυμπιακό Βόλου.

16:35

72': Κι άλλο ΓΚΟΛ ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΕΡΡΩΝ! Με μακρινό σουτ του Κρεβατά το 3-2, κρέμασε τον Κασμερίδη (μεταξύ κέντρου και μεγάλης περιοχής).

16:34

71': ΓΚΟΛ για τον ΕΘΝΙΚΟ ΣΕΡΡΩΝ! Ο Τσιλούλης, πλάσαρε τον εξερχόμενο Κασμερίδη, 3-1.

16:33

70': Δεύτερη αλλαγή για τον Εθνικό Σερρών. Στη θέση του Ναστέφσκι ο Κρεβατάς.

16:29

Πριν την εκτέλεση του κόρνερ είχε προηγηθεί ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό Βόλου, το δεύτερο στο ματς: Ο Μαρτίνεθ ελίχθηκε ωραία και σούταρε, με την μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι του Κραβαρίτη.

16:28

Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Διαμαντόπουλος σαν σε προπόνηση παίρνει την κεφαλιά και γράφει το 3-0.

16:28

67': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ!

16:25

65': Ο Διαμαντόπουλος πλασάρει άουτ αλλά δεν υπάρχει φάση, είναι οφ σάιντ.

16:24

64': Ο Λαζαρίδης στη θέση του Κουκόλη για τον Εθνικό Σερρών. Μοιάζει με αναγκαστική αυτή η αλλαγή.

16:22

Στο 60' φτάσαμε, ο Κουκόλης δείχνει να αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα τραυματισμού, για την ώρα συνεχίζει.

16:17

Πρώτο δεκάλεπτο στην επανάληψη, ο Ολυμπιακός Βόλου κυριαρχεί.

16:16

56': Ευκαιρία για τους γηπεδούχους, ο Θέος δεν θα προλάβει να βάλει το πόδι του και να σκοράρει από κοντά.

16:15

Έκτο γκολ ο Διαμαντόπουλος στο πρωτάθλημα.

16:15

54': Κάρτα βλέπει ο Παναγιωτίδης για διαμαρτυρία. Ο Εθνικός Σερρών φωνάζει για οφ σάιντ στη φάση του γκολ.

16:14

Ο Ρόκας κλέβει από δεξιά, γυρίζει στον Διαμαντόπουλο και αυτός από την μικρή περιοχή γράφει το 2-0.

16:14

54': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ!

16:14

53': Απειλεί και πάλι ο Ολυμπιακός Βόλου με γυριστό σουτ του Μπιτάνγκ, η μπάλα λίγο άουτ!

16:07

47': ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό Βόλου! Ο Νικολίτσας παραλίγο να σημειώσει αυτογκόλ, αφού δεν έκανε καλό υπολογισμό της μπάλας σε απομάκρυνση του και έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Κραβαρίτη.

16:05

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

15:48

Τέλος πρώτου μέρους στο ΕΑΚ. 1-0 ο Ολυμπιακός Βόλου με το γκολ του Νικολιά.

15:48

Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μαρτίνεθ και απομάκρυνση, ο Νικολιάς πιάνει ένα ωραίο σουτ με το δεξί, κρεμάει τον Κραβαρίτη και κάνει το 1-0.

15:47

45': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ!

15:46

44': Εκτέλεση φάουλ του Ναστέφσκι, ο Κασμερίδης μπλοκάρει εύκολα για τους Βολιώτες.