16:53

16:51

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι, μεγάλη νίκη για τον Εθνικό Σερρών.

16:49

90'+2: Στη θέση του Ναστέφσκι για τον Εθνικό ο Νικολίτσας.

16:47

16:47

90': Στη θέση του Τσιλούλη ο Πολύζος.

16:45

89': Ο Τσιλούλης βγαίνει στην πλάτη της άμυνας, αλλά ο Αποστολίδης αποκρούει το πλασέ του. Στην εξέλιξη της φάσης ο πεσμένος Τσιλούλης στέλνει την μπάλα άουτ.

16:42

86': Βγαίνει ο Μαρίνου και στη θέση του μπαίνει ο Κοκοκώτσιος.

16:40

84': Ο Ναστέφσκι βγαίνει ξανά μόνος του, αλλά αυτή τη φορά από πλάγια, προσπαθεί να στείλει την μπάλα διαγώνια. Ωστόσο, ο Αποστολίδης μπλοκάρει.

16:39

83': Ο Πλαβούκος σουτάρει από μέσα δεξιά και ο Αποστολίδης αποκρούει.

16:38

82': Ο Τσουβαλτσίδης εκτελεί απευθείας φάουλ και ο Αποστολίδης μπλοκάρει με άνεση.

16:35

79': Κίτρινη στον Νεμπεγλέρα.

16:33

Στο μισό γήπεδο αμύνεται πλέον ο Εθνικός Σερρών και με διπλή ζώνη άμυνας.

16:29

Μονόλογος της ΑΕΛ τα τελευταία λεπτά. Ωστόσο, η υπεροχή της είναι φλύαρη.

16:28

72': Κίτρινη στον Μουλόπουλο.

16:27

Το άγχος έχει επηρεάσει τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι κάνουν αρκετά λάθη.

16:23

Αναγκασμένη να ρισκάρει είναι πλέον η ΑΕΛ.

16:20

64': Ο Γκούρτσας πέφτει και παίρνει την κεφαλιά, η οποία όμως δεν έχει δύναμη με αποτέλεσμα να μπλοκάρει ο Κραβαρίτης.

16:16

Ο Μερεσιώτης παίρνει την μπάλα από πλάγια, συγκλίνει προς τα μέσα, παίζει το 1-2 με τον Ναστέφσκι και με διαγώνιο σουτ από θέση μέρα αριστερά σκοράρει.

16:16

60': ΓΚΟΛ για τον ΕΘΝΙΚΟ ΣΕΡΡΩΝ!

16:14

58': Κίτρινη στον Πινδώνη.

16:11

55': Κλείνει τις αλλαγές του ο Γράφας, ο Περίκο στη θέση του Τζούνιορ.

16:08

52': Κίτρινη στον Τζούνιορ.

16:08

52': Μπαίνει ο Σουάνης και βγαίνει ο Μπλέντι για την ΑΕΛ.

16:06

50': Μεγάλη ευκαιρία για τον Εθνικό Σερρών! Ο Ναστέφσι φεύγει μόνος του, κάνει και το πλασέ και ο Αποστολίδης αποκρούει με τοα πόδια. Στην εξέλιξη της φάσης ο Δεληζήσης απομακρύνει με κεφαλιά μετά το σουτ του Δέντσα.

16:02

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

15:47

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

15:46

Ο Τσουβαλτζίδης από δεξιά μπαίνει στην περιοχή, κάνει σωστά το γύρισμα προς το πέναλτι και ο Μαρίνου με ωραίο τελείωμα ισοφαρίζει.

15:46

45'+2: ΓΚΟΛ για τον ΕΘΝΙΚΟ ΣΕΡΡΩΝ

15:44

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

15:43

Στα αποδυτήρια έχει πάει ο Μπιλά, ο οποίος αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.

15:39

Οι γηπεδούχοι δείχνουν να μην μπορούν να αντιδράσουν παρόλο που βρίσκονται πίσω στο σκορ.

15:36

36': Αναγκαστική αλλαγή, στη θέση του Μπιλά ο Τσιλιγκίρης.

15:35

36': Κίτρινη στον Κουρτεσιώτη.

15:34

34': Κόρνερ κερδίζει η ΑΕΛ. Ο Νεμπεγλέρας το εκτελεί, ο Πινδώνης παίρνει την κεφαλιά και ο Κραβαρίτη μπλοκάρει.

15:30

Πολύ κακό το παιχνίδι, μόνο από κάποιο λάθος μπορεί να γίνει φάση.

15:26

Η σέντρα του Γκούρτσα περνάει απ' όλους, το σουτ του Μπλέντι σταματάει στα σώματα και από κοντά ο Πινδώνης με ψύχραιμο πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

15:25

26': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

15:22

Και τη συμπαράσταση των φιλάθλων της έχει η ΑΕΛ στο γήπεδο, το οποίο γενικά δεν έχει κόσμο.

15:18

Από μακριά ο Τσιλούλης και πάλι κάνει ένα σουτ και ο Αποστολίδης μπλοκάρει με άνεση.

15:16

Αρκετά τα λάθη στα πρώτα λεπτά.

15:13

14': Ο Τσιλούλης κάνει ένα αδύναμο σουτ από μακριά με αποτέλεσμα να μη δυσκολευτεί ο Αποστολίδης.

15:11

Σαφώς ανώτερη στα πρώτα λεπτά η ΑΕΛ, η οποία έχει την μπάλα στην κατοχή της.

15:07

Πολύ αργός ο ρυθμός στα πρώτα λεπτά.

15:04

6': Από τη σέντρα του Μουλόπουλου ο Γκούρτσας πιάνει την κεφαλιά, ο Κραβαρίτης αποκρούει και στη συνέχεια η μπάλα χτυπάει και στο δεξί του δοκάρι.

15:03

Σε πολύ κακή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος.

14:59

1': Ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο.