29/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 3 Μαΐου 2015 - 22:53

Δεν τελείωσε ποτέ το Εθνικός - Ιωνικός

Συμπλοκές παικτών και ρίψη κροτίδας στον αγωνιστικό χώρο έφεραν οριστική διακοπή στο 72' και με το ματς στο 1-1

Αν και το ντέρμπι της τελευταίας αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ' Εθνικής μεταξύ Εθνικού και Ιωνικού είχε μόνο χαρακτήρα γοήτρου, μια και αμφότεροι οι αντίπαλοι ήταν βαθμολογικά αδιάφοροι, ωστόσο τα παρατράγουδα δεν έλειψαν και το ματς διεκόπη οριστικά στο 72ο λεπτό.

Μέχρι τότε το σκορ στο Μοσχάτο ήταν 1-1, ωστόσο όλα ξεκίνησαν στο 70' και με τον Σταφσουλάι του Εθνικού να μην τηρεί το φερ πλέι ύστερα από τραυματισμό του πεσμένου στον αγωνιστικό χώρο Κατσίκια.

Άμεσα υπήρξε συμπλοκή μεταξύ του Παντελίδη του Ιωνικού και του Λεωνιδόπουλου των Πειραιωτών, με τον διαιτητή Κορδολαίμη να τους αποβάλει.

Την ίδια στιγμή, ωστόσο, στον αγωνιστικό χώρο έσκασε κροτίδα από άτομα που δεν έφεραν διακριτικά, με τον Κορδολαίμη να διακόπτει το παιχνίδι και μετά από 45 λεπτά να κλείνει το φύλλο αγώνα.

Για την ιστορία, ο Εθνικός είχε προηγηθεί στο 30' με κεφαλιά του Μάναλη, ενώ ο Ιωνικός είχε ισοφαρίσει με τον Δάρρα στο 52ο λεπτό.

Πλέον, για την τύχη του ματς θα επιληφθεί η Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΟ.