26/04/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Πέμπτη 26 Μαρτίου 2015 - 00:28

«Κόλλησαν» στο μηδέν οι Νέοι του Ολυμπιακού

«Λευκή» ισοπαλία (0-0) για τους πρωτοπόρους του πρωταθλήματος στην έδρα του Πανθρακικού

Μπορεί πριν μερικά εικοσιτετράωρα οι Νέοι του Ολυμπιακού να... βομβάρδισαν την εστία της Κέρκυρας και να σταμάτησαν στα εννιά γκολ, ωστόσο την Τετάρτη (25/3) οι «ερυθρόλευκοι» ήταν «άσφαιροι».

Στο εξ αναβολής ματς της 27ης αγωνιστικής, λοιπόν, οι Πειραιώτες έμειναν στο εκτός έδρας 0-0 με τον Πανθρακικό, παραμένοντας πάντως στην κορυφή με 62 βαθμούς έναντι 57 του Ατρόμητου.

Ο Λάτσι στα πρώτα λεπτά της επανάληψης είχε δοκάρι για τον Ολυμπιακό, που έχασε και άλλες ευκαιρίες με τους Ρεντζή και Μανθάτη και δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο.

Για τον Ολυμπιακό αγωνίστηκαν οι: Ηλιάδης, Σάλιακας, Τσιμίκας, Βούρος, Τόλι, Λάτσι, Ανδρούτσος (70’ Ιγνατίδης), Μεγαρίτης, Βέργος, Γαρεφαλάκης (55’ Ρεντζής), Μανθάτης.