26/04/2024
Πρωτάθλημα | Δευτέρα 22 Δεκεμβρίου 2014 - 17:23

Χωρίς σκορ στο Αλκαζάρ

Τύρναβος και Αιγινιακός κόλλησαν στο 0-0 και έμειναν χαμηλά

Το εντυπωσιακό σερί του με τέσσερις ισοπαλίες στα τελευταία πέντε παιχνίδια συνεχίζει ο Τύρναβος, ο οποίος τη Δευτέρα (22/12) έμεινε στο 0-0 με τον Αιγινιακό.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και ξεκίνησαν να πιέζουν. Ο Αιγινιακός έδειχνε πιο απειλητικός, αλλά δυσκολευόταν να βγάλει φάσεις.

Τα πολλά λάθη που έκαναν οι παίκτες του Τυρνάβου έδιναν τη δυνατότητα στον Αιγινιακό να επιτίθεται συχνά. Ενδεικτικό της πίεσης και τα πέντε κόρνερ που κέρδισαν στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο οι γηπεδούχοι ανέβηκαν και έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 55' με κεφαλιά του Κισκαμπάνη, η οποία έφυγε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Λίγο μετά απείλησε με σουτ ο Ντατίδης, ενώ χάθηκε νέα ευκαιρία στο 68' με τον Γεωργίου.

Η πίεση των γηπεδούχων ήταν σαφής στα τελευταία λεπτά, αλλά αποτέλεσμα δεν είχε. Έτσι, ο Αιγινιακός πήρε βαθμό μόλις για δεύτερη φορά σε πέντε παιχνίδια.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Τσακαλίδης (Χαλκιδικής) και βοηθοί του οι Κωτούλας (Σερρών) και Γούτας (Χαλκιδικής).

ΤΥΡΝΑΒΟΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Πρίφτης, Πεχλιβανόπουλος, Σαμαράς, Παληγεώργος (84' Σουλιώτης), Κισκαμπάνης, Καραμανλής, Μιλουτίνοβις Γεωργίου, Ντατίδης (65' Ιβανίδης), Ζυγκερίδης (46' Ότα), Σολφερίνο.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Σταύρος Διαμαντόπουλος): Τόλιος, Λιόλιος, Ροντρίγκο, Αραμπατζής, Πέντα, Ζούρκος, Φαμπίνιο, Αχαλινόπουλος, Κυνηγόπουλος (83' Ρίκκα), Πολύζος, Γιαζιτζόγλου.