18/05/2024
Ομάδες | Παρασκευή 31 Οκτωβρίου 2014 - 00:48

Λουτσέσκου: «Έπρεπε να κερδίζουμε με 3-0 από το ημίχρονο...»

Τιμωρήθηκε για την αστοχία της κόντρα στον ΟΦΗ η Ξάνθη, σύμφωνα με τον Ρουμάνο τεχνικό

Σε μπελάδες μπήκε η Ξάνθη σχετικά με την πρόκρισή της στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας ύστερα από την ήττα από τον ΟΦΗ, με το τελικό 1-0, πάντως, υπέρ των Ηρακλειωτών να είναι άδικο για τους ακρίτες, που έχασαν πολλές ευκαιρίες.

Αυτό τόνισε και ο Ραζβάν Λουτσέσκου μετά το τέλος του αγώνα στο «Γεντί Κουλέ», τονίζοντας χαρακτηριστικά ότι η ομάδα του έπρεπε να προηγείται με 3-0 από το πρώτο ημίχρονο.

Ο Ρουμάνος τεχνικός, λοιπόν, έκανε λόγο για άδικο αποτέλεσμα, ενώ υπογράμμισε ότι η μπάλα τιμώρησε τους παίκτες του για την αστοχία τους.

«Eίναι αδικία. Έπρεπε να κερδίζουμε με 3-0 απο το ημίχρονο. Το σκόρ είναι άδικο για μας. Μας τιμώρησε η μπάλα. Κάναμε ένα καλό παιχνίδι. Έγινε ένα καλό ματς με υψηλό τέμπο. Η Ξάνθη ήταν καλύτερη και έπρεπε να κερδίσει», δήλωσε ο Λουτσέσκου.