26/04/2024
Πρωτάθλημα | Δευτέρα 20 Οκτωβρίου 2014 - 02:58

«Καθάρισε» από νωρίς η Α.Ε. Καραϊσκάκης

Με τρία γκολ στα πρώτα 21 λεπτά έβαλε τις βάσεις για το άνετο 3-1 επί του Πυρσού Γρεβενών

Ένα εύκολο απόγευμα πέρασε την Κυριακή (19/10) η Α.Ε. Καραϊσκάκης, καθώς επικράτησε του Πυρσού Γρεβενών με 3-1, έχοντας εξαιρετική απόδοση στο πρώτο ημίχρονο.

Οι παίκτες του Βασίλη Καλτσή άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5' με το σουτ του Στάνσετιτς από το ύψος της μεγάλης περιοχής, για να γίνει το 2-0 στο 13' με σουτ του Γραβάνη.

Οι γηπεδούχοι είχαν μεγάλα κέφια και στο 21' ο Ραμπαβίλας με πλασέ «καθάρισε» από νωρίς το τρίποντο, με τον Πυρσό να μειώνει απλά με εκπληκτικό μακρινό σουτ του Τζερεμέ στο 59' και να τελειώνει το ματς με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Λάλλου στο 68' με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (Βασίλης Καλτσής): Καραγκούνης, Μαργαρίτης, Παναγιώτου (63΄ Βασίλας), Αβραμίδης, Σιμονιάν, Κόλλινς, Βασίλιεβιτς, Χούσος, Στάνσετιτς (79΄ Κυριάκης), Ραμπαβίλας, Γραβάνης (67΄ Καβαλλάρης).

ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (Ηλίας Βάλης - Πέτρος Τσούκλης): Κοσμίδης Γ., Μποζιάρης, Τραυλός, Λάλλος Θ. (λ.τρ. 14΄ Στεργιανός, 63΄ Παπακώστας), Κυριακίδης, Ιωαννίδης (55΄ Καρράς), Τζερεμές, Τσιάτσος, Δούμας, Κιοσέογλου, Λάλλος Π.