26/04/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Δευτέρα 29 Σεπτεμβρίου 2014 - 01:16

Μπορούσαν νίκη οι Νέοι του ΟΦΗ

Οι Ηρακλειώτες προηγήθηκαν στη Θεσσαλονίκη, αλλά ο ΠΑΟΚ με γκολ στις καθυστερήσεις «έκλεψε» την ισοπαλία (1-1) *Νίκη για τη Βέροια, μοιρασιά για Καλλονή και Πανθρακικό

Χωρίς τον τιμωρημένο Βλάνταν Ίβιτς στον πάγκο, η Κ20  του ΠΑΟΚ δεν κατόρθωσε να κάμψει την αντίσταση του ΟΦΗ και έμεινε στο 1-1 στο μεταξύ τους παιχνίδι για το αντίστοιχο πρωτάθλημα.

Οι Ηρακλειώτες, μάλιστα, ήταν αυτοί που αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους και προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, όταν σε μια από τις αντεπιθέσεις τους, ο Μανιδάκης κατόρθωσε να χριστεί σκόρερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο «Δικέφαλου του Βορρά» κυριάρχησε, έχασε πολλές ευκαιρίες, αλλά τελικά το μόνο που κατάφερε ήταν να «κλέψει» την ισοπαλία με έξυπνο ψηλοκρεμαστό πλασέ του Συρράκου στις καθυστερήσεις.

ΠΑΟΚ: Σοϊλεμέζογλου, Τοπαλίδης (69′ Πούφλης), Κάκκο (65′ Κούστα), Βασαΐτης, Τσελεπίδης, Τσιαμπάζης, Πατράλης, Πιαστόπουλος (46′ Τουμανίδης), Δημητριάδης, Τσολακίδης, Συρράκος.

ΟΦΗ: Γιαγκόζης, Μπολάκης, Τουγλής, Δαμιανάκης, Ρουσσάκης, Χύζι, Μανιδάκης, Μπάμπης, Σακλαμάκης, Χρηστάκης, Πιπινίκας.

Έπαιξαν και οι Κοντογιάννης, Λογοθέτης, Χατζάκης.

Πήρε το τρίποντο η Βέροια...

Στο γήπεδο του Διαβατού η Βέροια υποδέχθηκε τον ΠΑΣ Γιάννινα και πήρε τους τρεις βαθμούς με 1-0.

Η «Βασίλισσα του Βορρά» έφτασε στη νίκη χάρη στο γκολ που πέτυχε με πλασέ ο Μεληκιώτης στο 48', ενώ θα πρέπει να σημειωθεί ότι οι Ηπειρώτες αγωνίστηκαν σε ολόκληρη την επανάληψη με 10 παίκτες, μια και λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου αποβλήθηκε ο Κοζάκης με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ο ΠΑΣ προσπάθησε, παρά το αριθμητικό του μειονέκτημα, να φτάσει στην ισοφάριση, όμως δεν κατάφερε να αξιοποιήσει κάποια από τις ευκαιρίες που είχε και το 1-0 έμεινε έως το σφύριγμα της λήξης.

ΒΕΡΟΙΑ: Μαρκούσης, Αναστασιάδης, Νικολαΐδης, Γιαννόπουλος, Λαζόπουλος, Μεληκιώτης (61' Καλλίνης), Παπαγεωργίου, Παπαδόπουλος, Μάνος (66' Τέας), Κουτρούμπαλος (46' Δερμιτζάκης), Ντόγος.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Κολιοφούκας, Βαλμάς (65' Μάντζος), Φίλιος, Κοζάκης, Αλεξίου, Πανταζής, Βασιλείου, Γιάκος, Τζιάλλας, Αναστασιάδης, Πασχάλης.

Συναρπαστικό ματς στην Αγιάσο...

Στο γήπεδο της Αγιάσου η Καλλονή υποδέχθηκε τον Πανθρακικό, με τις δύο ομάδες να προσφέρουν πλούσιο θέαμα και να αναδεικνύονται ισόπαλες 3-3.

Οι Θρακιώτες προηγήθηκαν με 2-0 χάρη στα γκολ των Γκουτσίδη στο 24' και Μανδηλά στο 35', για να μειώσει για την ΑΕΛΚ ο Σεφουλάι στο 43’.

Στην επανάληψη, ο Τριανταφύλλου στο 56’ έφερε το παιχνίδι στα ίσια και στο 61' ήταν ο ίδιος που έκανε την ολική ανατροπή για την ομάδα της Λέσβου.

Ωστόσο, ο Πανθρακικός δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και στο 80' ο Παπαρούνας σημείωσε το τελικό 3-3.

ΚΑΛΛΟΝΗ: Παπάζογλου, Αγριμάκης, Τριανταφύλλου, Γιαζιτζόγλου, Γιώργου, Γιουκαρής, Ξύδας (84’ Τοπάλι), Σοφιάνης, Σεφουλάι (60’ Καρακλάς), Κίστα (78’ Γκαμάγκας), Λαμπράκης.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Κεχαγιάς, Κούτρας, Νουγκζάρι, Μητρούσης, Φραγκούλης (84' Καπετάνος), Χελιδόνης, Φαρμάκης (70' Μίλκας), Ψάλτης, Γκουτσίδης, Πότσης, Μανδηλάς (60' Παπαρούνας).

ΠΑΟΚ-ΟΦΗ 1-1
*Αναβλήθηκε ο αγώνας Ατρόμητος-Ολυμπιακός.