26/04/2024
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ | Πέμπτη 28 Απριλίου 2011 - 16:22

Δοκιμές και 3-0 για τον Απόλλωνα

ΣΤΟ ΦΙΛΙΚΟ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ Την ευκαιρία να δει σχεδόν όλους τους παίκτες της "Ελαφράς Ταξιαρχίας" είχε ο Στάθης Σταθόπουλος (αναλαμβάνει και τυπικά τη Δευτέρα την τεχνική ηγεσία) στο φιλικό με την Τριγλία Ραφήνας την Πέμπτη 28/4 στη Ριζουπόλη, στο οποίο οι "κυανόλευκοι" νίκησαν με 3-0.

Ο Απόλλων έπαιξε με δύο διαφορετικές 11άδες ανά ημίχρονο, χρησιμοποιώντας και κάποιους υπό δοκιμήν ποδοσφαιριστές. Για την ιστορία, τα γκολ της εκ Σμύρνης ιστορικής ομάδας πέτυχαν οι: 7' Ταχμαζίδης (κεφαλιά), 79' Μαρίνου (πλασέ), 90' Καραδέμητρος (ανάποδο ψαλίδι).

ΑΠΟΛΛΩΝ: Ντούσης, Βλάχος, Μπούκας, Κατράνας, Τσούκαλος, Κωνσταντίνου, Κορώνης, Βελέτης (υπό δοκιμή), Σουλελές, Θωμάς, Ταχμαζίδης. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Χατζηφόρος, Στρόμπουλος, Κρουσταλέλης, Βασιλείου, Σάμιος, Μαρίνου, Καραδέμητρος, Σούφλας, Πατσιαβούρας, Τσιλιγκίρης (αν και αντιμετωπίζει μικροπρόβλημα στον προσαγωγό) και ένας νεαρός υπό δοκιμή στόπερ.
ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ: Ιντζόγλου, Ζέκιο, Ρουμπουλάκος, Τσέπας, Κόρακας, Σπαγής, Σκαφίδας, Μπαντούνας, Ράμο, Τσάγκαρης, Μουλάκης. Στο β’ ημίχρονο ο προπονητής της προσφυγικής ομάδας Στάθης Ασλάνογλου έδωσε χρόνο συμμετοχής και στους: Κύρκο, Γκίκα, Αηδόνη και Παπαδόπουλο.
* Στη Ριζούπολη βρέθηκαν περισσότεροι από 150 Απολλωνιστές.

* Ο Τσιλιγκίρης αγωνίστηκε, αν και αρχικά το ιατρικό επιτελείο του Απόλλωνα δεν έδινε το "πράσινο φως", καθώς το τελευταίο διήμερο ταλαιπωρήθηκε από σφίξιμο στον αριστερό προσαγωγό. Ο 23χρονος μέσος, ωστόσο, αισθανόταν καλύτερα και έτσι αφού πήρε το οk από τον γιατρό των "κυανόλευκων" Ανδρέα Καραγιάννης μπήκε στο β' ημίχρονο.
* Αξίζει να σημειωθεί πως η Τριγλία (αγωνίζεται στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα), παρά τη ήττα με 3-0 από τον ανώτερο Απόλλωνα έδειξε στοιχεία καλοδουλεμένης ομάδας.

- ΦΩΤΟ: Ο Δημήτρης Μπούκας επιχειρεί να διεκδικήσει την μπάλα πριν φτάσει στα πόδια παίκτη των φιλοξενούμενων...