27/04/2024
Μπάσκετ | Πέμπτη 18 Νοεμβρίου 2021 - 21:10

Μπάγερν Μονάχου - Παναθηναϊκός LIVE ενημέρωση (81-78 τελικό)

Το a-sports.gr σας κρατά σε ανοιχτή γραμμή με τον αγώνα των «πράσινων» για την 11η αγωνιστική της Ευρωλίγκας

- ΠΡΟΣΟΧΗ Η ΣΕΛΙΔΑ ΑΝΑΝΕΩΝΕΤΑΙ ΜΕ F5 από υπολογιστές ή την αντίστοιχη εντολή από τα κινητά

21.30 Μπάγερν Μονάχου - Παναθηναϊκός

Τα δεκάλεπτα: 22-22, 37-44, 59-60, 81-78

* Δεν τα κατάφερε και πάλι ο Παναθηναϊκός, έχασε με 81-78 και γνωρίζει την πέμπτη σερί ήττα στην Ευρωλίγκα, με το συνολικό ρεκόρ στο 2-9.

* Kι ενώ απομένουν 7 δευτερόλεπτα για το φινάλε οι πρωταθλητές χάνουν πλέον με 79-78.

* Kρατά το προβάδισμα ο ΠΑΟ, στο +4 (72-76) 2:27 πριν το τέλος του αγώνα.

* 6:33 για το φινάλε και οι παίκτες του Δημήτρη Πρίφτη είναι μπροστά στο σκορ με 67-61.

* Η Μπάγερν βγάζει αντίδραση και η τρίτη περίοδος ολοκληρώνεται με τους νταμπλούχους Ελλάδας στο +1 (59-60).

* Ο ΠΑΟ διατηρεί τον έλεγχο και στην τρίτη περίοδο, προηγείται με 57-47, 4:51 πριν ολοκληρωθεί και αυτό το δεκάλεπτο.

* Πολύ καλή εμφάνιση για το «τριφύλλι», κλείνει το δεύτερο δεκάλεπτο στο +7 (37-44).

* Στο +3 οι «πράσινοι», 4:41 για το λήξη του ημιχρόνου (32-35).

* Τέλος πρώτου δεκαλέπτου και ισόπαλες οι δύο ομάδες (22-22).

* Στο 5' ο Παναθηναϊκός χάνει με 13-10.