26/04/2024
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ | Σάββατο 19 Σεπτεμβρίου 2020 - 19:43

«Καθάρισε» σε δύο λεπτά η Παναχαϊκή

Φιλική επικράτηση με 2-0 κόντρα στην Α.Ε. Καραϊσκάκης

Tη νίκη με 2-0 ενάντια στην Α.Ε. Καραϊσκάκης πήρε η Παναχαϊκή στο σαββατιάτικο (19/9) φιλικό παιχνίδι που έγινε στην Αγυιά.

Ύστερα από ένα μοιρασμένο α' ημίχρονο η ομάδα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου μπήκε πολύ δυνατά στο δεύτερο μέρος, για να ανοίξει το σκορ ο Κουσκουνάς στο 47' με πολύ δυνατό σουτ.

Δύο λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Σταμόπουλου να χριστεί σκόρερ, για να διαμορφώσει έτσι το τελικό αποτέλεσμα.

Οι Αρτινοί είχαν τη σημαντική ευκαιρία για ένα γκολ με τον Κορέλα στο 62', ο οποίος σημάδεψε το δοκάρι.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Κολοβούρης (46' Σούλης), Πάνος, Σταμόπουλος, Λαρέα (60' Πατάπης), Μαρκοπουλιώτης, Μουστακόπουλος. Ανάκογλου (86' Παπαχρονόπουλος), Μασούρας (46' Μπάτροβις), Τσερούτι (71' Σκεπετάρης), Κουσκουνάς (60' Παπαδόπουλος), Αραβίδης.

Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (Δημήτρης Μπέλας): Σοϊλεμέζογλου, Παπανίκου, Ταμπάς (88' Φετεινίδης), Γιαννιώτης, Φαν Ίπερεν, Χατζηδίμπας (33' Κορέλας, 88' Ενγκομπά), Ναζίμ (55' Ρεμπάγκουκα), Νταλακούρας, Τσούτσης (60' Δερμιτζάκης), Γαλεάδης, Μαραθωνίτης (65' Δεινόπαπας).