20/04/2024
ΑΕΚ | Κυριακή 5 Ιουλίου 2020 - 23:08

Καρέρα: «Στο δεύτερο ημίχρονο βάλαμε αγωνιστικότητα κι ένταση»

Ο τεχνικός της ΑΕΚ δεν έμεινε ικανοποιημένος με την εικόνα των παικτών του κόντρα στον Άρη στο πρώτο μέρος

Mε το εμφατικό 4-1 κέρδισε η ΑΕΚ τον Άρη μέσα στο «Κλεάνθης Βικελίδης», με τον Μάσιμο Καρέρα να δηλώνει ευχαριστημένος από την εικόνα των παικτών του μόνο στο β' ημίχρονο.

Μιλώντας στη Νοva, o Ιταλός προπονητής ανέφερε σχετικά: «Υπήρχε η ατυχία όταν δεχθήκαμε το γκολ. Γενικά στο πρώτο ημίχρονο δεν έμεινα ευχαριστημένος. Δεν είχαμε επιθετικότητα που ήθελα. Δεν υπήρχε συγκέντρωση, γι' αυτό δεν ήμουν ικανοποιημένος.

Στο δεύτερο ημίχρονο βάλαμε αγωνιστικότητα, ένταση, γυρνούσαμε σωστά την μπάλα, δεν δώσαμε ευκαιρίες στον αντίπαλο. Άρα γι' αυτό το κομμάτι είμαι ικανοποιημένος».

Ενώ για τη μάχη της 2ης θέσης με τον ΠΑΟΚ σχολίασε: «Δεν νιώθω τίποτα. Μόνο το επόμενο ματς. Αυτό της Τετάρτης και ότι θα είναι διαφορετικός αγώνας»