26/04/2024
Γαλλία | Σάββατο 29 Φεβρουαρίου 2020 - 00:22

Επιστροφή στις νίκες με ανατροπή για την Μαρσέιγ

Οι Φωκαείς επιβλήθηκαν με 3-2 στην έδρα της Νιμ

Στις νίκες επέστρεψε το βράδυ της Παρασκευής (28/2) η Μαρσέιγ η οποία επικράτησε εκτός έδρας της Νιμ με 3-2, στο πρώτο χρονικά παιχνίδι της 27ης αγωνιστικής του Σαμπιονά.

Οι Φωκαείς με εκπληκτικό Μπενεδέτο που πέτυχε χατ-τρικ πήραν τους τρεις βαθμούς και έφτασαν τους 55 παραμένοντας στη δεύτερη θέση αλλά μακριά από την κορυφή, ενώ η Νιμ έμεινε στους 27 και σε δύσκολη θέση αναφορικά με την παραμονή της.

Πάντως οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο σκορ όταν ο Φεράτ στο 5’ με πλασέ έκανε το 1-0. Η «απάντηση» της Μαρσέιγ ήρθε πέντε λεπτά μετά με σουτ του Μπενεδέτο, ενώ στο 36’ ο ίδιος παίκτης με λόμπα έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του με 1-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο άσος της Μαρσέιγ έφτασε στο χατ-τρικ στο 69’ κάνοντας το 1-3, με την ομάδα της Νιμ απλά να μειώνει στο 90’ με τον Ντεό στο τελικό 2-3.