27/04/2024
Ομάδες | Δευτέρα 17 Φεβρουαρίου 2020 - 00:50

Γκουτσίδης: «Πάρα πολύ δύσκολη η εξάδα...»

Αυτό είπε ο συνεργάτης του Παράσχου στην Ξάνθη μετά το «Χ» με τη Λαμία

Στο 0-0 «κόλλησε» η Ξάνθη κόντρα στη Λαμία, αποτέλεσμα που της κόβει πολλές από τις ελπίδες για συμμετοχή στα πλέι οφ.

Αυτό είπε, μιλώντας στην ΕΡΤ μετά το τέλος του αγώνα, ο Παναγιώτης Γκουτσίδης, με τον άμεσο συνεργάτη του Γιώργου Παράσχου να δηλώνει αρχικά: «Πιστεύω ότι γίνεται πάρα πολύ δύσκολη η εξάδα, αν κερδίζαμε θα ήταν όλα διαφορετικά, οι ελπίδες θα ήταν πάρα πολλές, τώρα με την ισοπαλία πραγματικά είναι πάρα πολύ δύσκολα.

Το α' ημίχρονο ήταν καθολικά δικό μας, ξεκινήσαμε στο β' ημίχρονο να πιέσουμε, να κάνουμε ευκαιρίες μας, να κερδίσουμε».

Και πρόσθεσε: «Σε κάποια φάση ξέφυγε το παιχνίδι, χάσαμε την ηρεμία μας και ρισκάραμε παραπάνω απ' ό,τι έπρεπε και βρήκε την ευκαιρία η Λαμία σε κάποιες κόντρες επιθέσεις να κάνει κλασικές ευκαιρίες για να χάσουμε τον αγώνα.

Δεν το πληρώσαμε και στο τέλος είχαμε εμείς τις ευκαιρίες με το δοκάρι και με τη φάση του Κοβάτσεβιτς που μας στέρησαν τη νίκη. Τα παιδιά προσπάθησαν πάρα πολύ, αλλά δεν μπορέσαμε να κερδίσουμε και είμαστε στεναχωρημένοι».