26/04/2024
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ | Δευτέρα 27 Ιανουαρίου 2020 - 18:53

Μακρίδης: «Οι ομάδες δεν χτίζονται τον Ιανουάριο...»

Παράπονα για την κατάσταση του αγωνιστικού χώρου είχε ο τεχνικός της Παναχαϊκής μετά την ήττα από την Α.Ε. Καραϊσκάκης

Δεν μπόρεσε να πάρει θετικό αποτέλεσμα η Παναχαϊκή κόντρα στην Α.Ε. Καραϊσκάκης και ο Απόστολος Μακρίδης τα είχε με τον αγωνιστικό χώρο.

Επίσης, στη συνέντευξη Τύπου ο τεχνικός των «κοκκινόμαυρων» ανέφερε ότι οι ομάδες δεν μπορούν να χτιστούν μήνα Ιανουάριο.

«Παίξαμε σε ένα γήπεδο που δεν ηταν κατάλληλο για αγώνα ποδοσφαίρου και δεν μπορούσαμε να παίξουμε. Στα πρώτα 10-15 λεπτά μπήκαμε πάρα πολύ καλά μέσα στον αγωνιστικό χώρο, μετά η ομάδα του Καραϊσκάκη ισορρόπησε αλλά δεχτήκαμε ένα απίστευτο γκολ και βρεθήκαμε να χάνουμε 1-0.

Μπήκαμε στο β' ημίχρονο, ρισκάραμε πολύ στα τελευταία 30 λεπτά, αλλά δεν άλλαξε το αποτέλεσμα. Πάντως οι ποδοσφαιριστές μου προσπάθησαν και πλέον κοιτάζουμε με περισυλλογή την επόμενη μέρα. Πάντως οι ομάδες δεν χτίζονται τον Ιανουάριο, όμως υπάρχει ακόμα δρόμος. Καλή επιτυχία στον Καραϊσκάκη», δήλωσε ο Μακρίδης.