26/04/2024
Πρωτάθλημα | Δευτέρα 21 Οκτωβρίου 2019 - 00:48

Τουλάχιστον πήρε το «Χ» ο Εθνικός

Με το ισόπαλο 1-1 έφυγαν οι «κυανόλευκοι» από την έδρα του Κερατσινίου

Χωρίς νίκη και στην 5η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Γ' Εθνικής έμεινε ο Εθνικός, αλλά τουλάχιστον έφυγε με το ισόπαλο 1-1 από την έδρα του Κερατσινίου την Κυριακή (20/10).

Oι «κυανόλευκοι» βρέθηκαν να χάνουν στο α' ημίχρονο από το γκολ του Χαλβατζίου με πλασέ στο 29', για να ισοφαρίσουν στο 85' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μουδούρογλου, παράβαση που καταλογίστηκε σε ανατροπή του Κατσέρη από τον Κούμπουλα.

Ο Μουδούρογλου, πάντως, αποβλήθηκε στο 88', αλλά και οι γηπεδούχοι τελείωσαν τον αγώνα με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Κουλουριώτη ένα λεπτό αργότερα.

Αυτός ήταν ο δεύτερος βαθμός της ομάδας του Δημήτρη Τερεζόπουλου στο πρωτάθλημα, που ελπίζει σε καλύτερες ημέρες εν όψει της συνέχειας.

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ (Θεόφιλος Καλύβας): Κούμπουλα, Σφυρογιαννάκης, Μηλιώτης, Αγγελάκης, Βαττής, Χατζησοφρωνίου (90'+4 Τριμπόνιας), Χαλβατζίου, Χαρίτος, Ζάχη (72' Κουλουριώτης), Σκεντεράι (76' Ροκάι), Καρέλης (64' Ντουρμίσι).

ΕΘΝΙΚΟΣ (Δημήτρης Τερεζόπουλος): Βουτσινάς, Νταούλιας, Δημακάκος (57' Σαραντόπουλος), Ευαγγέλου, Μουσταφίδης, Σκεντεράι, Γκέτσι, Παπαγεωργίου (46' Χατζηστάμου), Μουδούρογλου, Πολίτης (81' Κατσέρης), Κούρτι.