26/04/2024
Ιταλία | Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2019 - 15:56

Και οι «βιόλα» το... βιολί τους

Η Φιορεντίνα πανηγύρισε την τρίτη σερί νίκη της επικρατώντας 1-0 της Ουντινέζε

Έχει πάρει φόρα η Φιορεντίνα. Οι «βιόλα» πανηγύρισαν την τρίτη σερί νίκη τους, επικρατώντας αυτή τη φορά 1-0 της Ουντινέζε την Κυριακή (6/10) εντός έδρας.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 34ο λεπτό, όμως το γκολ του Νεστορόφσκι ακυρώθηκε μέσω VAR για χέρι.

Η Φιορεντίνα μπήκε πιο δυνατά στο δεύτερο μέρος και απείλησε με τον Ριμπερί, πριν τελικά ανοίξει το σκορ στο 72ο λεπτό με κεφαλιά του Μιλένκοβιτς έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, με το 1-0 να διατηρείται μέχρι το φινάλε και την Ουντινέζε να... ιδρώνει στις χαμηλές θέσεις.

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ: Ντραγκόφσκι, Μιλένκοβιτς, Πετσέλα, Κάσερες, Λιρόλα, Πούλγκαρ, Μπαντέλι (64' Μπενάσι), Καστροβίλι (81' Ζουρκόφσκι), Ντάλμπερτ, Κιέζα, Ριμπερί (86' Γκεζάλ).

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ: Μούσο, Οπόκου, Εκόνγκ, Σαμίρ, Λάρσεν (85' Τερ Αβέστ), Μαντραγόρα (78' Μπάρακ), Γιάγιαλο, Ντε Πάουλ, Σέμα, Νεστορόφσκι (63' Λασάνια), Οκάκα.