26/04/2024
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ | Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2019 - 10:28

Μιλόσεβιτς: «Έχω καταλήξει στην ενδεκάδα»

Ο προπονητής της Παναχαϊκής έμεινε σε γενικές γραμμές ικανοποιημένος από την εμφάνιση στο φιλικό με τον Απόλλωνα Σμύρνης

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, η Παναχαϊκή κατάφερε να γυρίσει εν μέρει το φιλικό μας και να πάρει ισοπαλία 2-2 από τον Απόλλωνα Σμύρνης την Τετάρτη (18/9).

Ο Ζβέζνταν Μιλόσεβιτς εντόπισε λάθη, αλλά δήλωσε σε γενικές γραμμές ικανοποιημένος.

«Σε σχέση με τα φιλικά που έχουμε δώσει ως τώρα, δεν ήταν το καλύτερο παιχνίδι για εμάς. Ειδικά στα πρώτα 15 λεπτά, δεν παίξαμε ποδόσφαιρο και η αντίπαλη ομάδα που είναι και πολύ καλή πέτυχε δύο εύκολα γκολ. Αυτή η κατάσταση ήταν δύσκολη για εμάς, καθώς είμαστε μία νέα ομάδα, ένα νέο προπονητικό επιτελείο και για πρώτη φορά μπροστά στον κόσμο μας και στο γήπεδό μας, δεν ήταν καλή η εικόνα. Βέβαια, παρά το κακό ξεκίνημα, βρήκαμε το θάρρος και τον χαρακτήρα να γυρίσουμε το ματς. Μετά το 0-2 παίξαμε καλά. Σκοράραμε μία φορά για το 1-2 με καλή επίθεση από τον Κολ και τον Σιατραβάνη. Στο δεύτερο ημίχρονο παίξαμε πολύ καλό ποδόσφαιρο. Είχαμε τον έλεγχο, πηγαίναμε πολλές φορές στην επίθεση και ο αντίπαλος δεν μπορούσε να κάνει κάτι και φυσικά σκοράραμε ξανά. Όταν κάναμε κάποιες αλλαγές, χάσαμε το ρυθμό μας, αλλά γενικά είμαι ικανοποιημένος», είπε αρχικά.

Σε ερώτηση για το αν τον προβληματίζει κάτι με αφορμή την έναρξη του πρωταθλήματος που έρχεται, σχολίασε: «Δεν έχω ιδιαίτερες σκέψεις. Απλά περιμένουμε τον Μαυριά που έχει ένα μικρό πρόβλημα και αν είναι καλά, θα παίξει αυτός στο αρχικό σχήμα. Κατά τα λοιπά, έχω καταλήξει στην ενδεκάδα».

Τέλος, για το γεγονός ότι ήταν το πρώτο ματς στην Αγυιά, είπε: «Ήταν πολύ όμορφα. Το χορτάρι είναι σε καλή κατάσταση και μπορεί να γίνει ακόμα καλύτερο. Ο κόσμος παρά το αρχικό κακό ξεκίνημα μας στήριξε, δεν αποδοκίμασε και αυτό είναι σημαντικό. Παίζαμε κόντρα σε μία καλή ομάδα και νομίζω ανταποκριθήκαμε σε μεγάλο βαθμό».