26/04/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου 2019 - 18:33

Έκανε το 3/3 ο Ολυμπιακούς στους Κ19

Οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν 3-1 τον Βόλο * Το υπόλοιπο πρόγραμμα της αγωνιστικής * Τα παιχνίδια των Κ17

Εύκολο σχετικά απόγευμα είχε την Παρασκευή (13/9) η Κ19 του Ολυμπιακού η οποία επικράτησε στου Ρέντη του Βόλου με 3-1, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1 για το αντίστοιχο πρωτάθλημα υποδομών.

Οι «ερυθρόλευκοι» έκαναν το 3/3, μετά τις νίκες τους με Αστέρα Τρίπολης και ΑΕΛ και φιγουράρουν στην κορυφή του πρωταθλήματος, ενώ πλέον το μυαλό τους στρέφεται στην πρεμιέρα τους στο UEFA Yοuth League απέναντι στην Τότεναμ.

Ήδη από το ημίωρο ο Ολυμπιακός είχε ουσιαστικά σημαντικό προβάδισμα αφού προηγήθηκε με 2-0. Ο Μπουλάρι από τα αριστερά στο 19’ έκανε σέντρα στον Μαρίνο και εκείνος με ωραίο κοντρόλ και τελείωμα έκανε το 1-0. Δέκα λεπτά μετά ο Σουρλής με κοντινό σουτ πέτυχε το 2-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έλεγχαν τον ρυθμό, όμως ο Βόλος μπήκε και πάλι στο παιχνίδι με σκόρερ τον Ρακή που πήρε το ριμπάουντ μετά την απόκρουση του Τζολάκη σε εκτέλεση φάουλ παίκτη του Βόλου. Το τελικό 3-1 για την ομάδα του Ρικάρντο Πέρες σημείωσε με πέναλτι ο Βοΐλης, με το πέναλτι να το κερδίζει ο Μαρίνος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ρικάρντο Πέρες): Τζολάκης, Μαρτίνης, Κατσογιάννης, Ασλανίδης, Τσάβος, Νεοφυτίδης (Μπέλιτς 58’), Νικόλης (Ντότης 58, Σαπουντζής 85’), Σουρλής (Φέκκας 58’), Κατσαβάκης, Μαρίνος, Μπουλάρι (Βοΐλης 70’).

Κατά τα άλλα η αγωνιστική συνεχίζεται το Σάββατο (14/9) με τον Άρη να υποδέχεται στις 13:00 τον Παναθηναϊκό, ενώ μισή ώρα νωρίτερα αγωνίζεται η ΑΕΚ με αντίπαλο την Λαμία. Το πρόγραμμα ανοίγει με το Ατρόμητος – ΠΑΟΚ στις 10:30 το οποίο θα μεταδοθεί ζωντανά από το επίσημο κανάλι της Σούπερ Λίγκας 1 στο YouTube.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ19:

Ολυμπιακός - Βόλος 3-1

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου

10:30 Ατρόμητος - ΠΑΟΚ: Ηφαίστου Περιστερίου

11:00 Ξάνθη - Αστέρας Τρίπολης: Αθλητικό Κέντρο Πηγαδίων

11:00 ΟΦΗ - Παναιτωλικός: Π.Ο. Ατσαλένιου

12:30 ΑΕΚ - Λαμία: Δημοτικό Γαλατσίου (Άλσος Βεΐκου)

13:00 Άρης - Παναθηναϊκός: ΠΑΟΝΕ (Νέων Επιβατών)

17:00 Πανιώνιος - ΑΕΛ: Τραχώνων

Συνέχεια όμως και στο πρωτάθλημα Κ17 με την διεξαγωγή των αγώνων της 2ης αγωνιστικής στους 2 ομίλους.

Αναμφίβολα το ματς που ξεχωρίζει είναι το ντέρμπι Παναθηναϊκός – ΑΕΚ το οποίο θα διεξαχθεί στο «Ιωάννης Καλαφάτης» στο Κορωπί το Σάββατο (14/9) στις 16:30, ενώ ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει την ίδια μέρα εκτός έδρας τον ΟΦΗ σε ματς που θα ξεκινήσει στις 16:00.