ΔΙΑΓΟΡΑΣ | Κυριακή 18 Αυγούστου 2019 - 11:10

Φιλική «τριάρα» για Διαγόρα Ρόδου

Επικράτησε με 3-0 του Κερατσινίου επί αθηναϊκού εδάφους

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε ο Διαγόρας στο φιλικό που έδωσε το Σάββατο (17/6) κόντρα στο Κερατσίνι.

Οι Ροδίτες αντιμετώπισαν στην Αθήνα τους «ροσονέρι» και τους νίκησαν με 0-3, αφήνοντας άκρως ικανοποιημένο τον Σούλη Παπαδόπουλο.

Οι φιλοξενούμενοι από το πρώτο λεπτό του αγώνα είχαν τον απόλυτο έλεγχο και πήραν τη νίκη, πετυχαίνοντας τρία γκολ με τρεις διαφορετικούς σκόρερ.

Στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου ο Κασνέτσι με κεφαλιά, μετά από κόρνερ του Ναβαλόν, έκανε το 0-1.

Στο 56' με πλασέ του Μεντί, μέσα από την περιοχή, έγινε το 0-2 ενώ στο 72' ο Αθανασίου, εκμεταλλευόμενος την ασταθή απόκρουση του Φ. Σταματόπουλο, διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ (Χρήστος Τζήμας): Κούμπουλα, Σφυρογιαννάκης, Χύσα, Ροκάι, Αγγελάκης, Κρίστιαν, Καλογεράκης, Χριστούλης, Σταματούκος, Μακαρονάς, Στρίγκας.

Έπαιξαν και οι: Σταματόπουλος Φ., Βασιλάκης, Ροκάκης, Μπόρι, Σκορδίλης, Κουλουριώτης, Κάλτσας.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Σούλης Παπαδόπουλος): Τσέλιος, Μανωλάκης, Καρπαθάκης, Μρκτσιάν, Παπαδόπουλος, Μπαρμπαρούσης, Μπουρλάκης, Ναβαλόν, Παρέχο, Κέρι, Μπέλερης.

Έπαιξαν και οι: Γούλας, Γεωργίου, Ηλιάδης, Προβατίδης, Κασνέτσι, Αθανασίου, Ρουντζιέρης, Ευαγγελίδης, Σταματόπουλος, Μεντί.