26/04/2024
ΛΑΜΙΑ | Κυριακή 21 Ιουλίου 2019 - 19:02

Έβαλε 10 γκολ στο πρώτο της φιλικό η Λαμία

Σάρωσε με 10-0 την Ποταμιά στο Καρπενήσι

Καταιγιστική ήταν η Λαμια στο πρώτο της καλοκαιρινό φιλικό με αντίπαλο την Ποταμιά.

Οι Φθιώτες συνέτριψαν με 10-0 την πρωταθλήτρια της ΕΠΣ Ευρυτανίας την Κυριακή (21/7), σε ένα ματς - ξεμούδιασμα για τους παίκτες του Μάκη Χάβου.

Όπως μαρτυρά και το σκορ, η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν χαώδης συνεπώς η αναμέτρηση δεν αντέχει κριτικής.

Πρώτος σκόρερ των «κυανόλευκων» ήταν ο Τουράμ ο οποίος πέτυχε τέσσερα γκολ, από δύο γκολ σημείωσαν οι Τομάς και Ανάκογλου ενώ από μία φορά σκόραραν οι Ρόμανιτς και Βλαχομήτρος.

Η Λαμία μπήκε δυνατά στο ματς κα στο 14' άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Τομάς. Λίγο αργότερα είχε και δοκάρι με τον Σάλιακα ενώ στο 20' ο Τουράμ έγραψε το 2-0. Οι Φθιώτες δεν σταμάτησαν να απειλούν και στο 31' σημείωσαν και τρίτο γκολ ξανά με τον Τουράμ. Στο 34' ο Τομάς πάλι με κεφαλιά έκανε το 4-0, στο 37' ο Τουράμ σκόραρε για το 5-0, στο 41' ο Ρόμανιτς έκανε το 6-0 ενώ στο 45' ο Τουράμ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 7-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Λαμία πέτυχε άλλα τρία γκολ με τους Ανάκογλου (58', 63') και Τσούκαλο (81') για το τελικό 10-0.

Η σύνθεση της Λαμίας στο πρώτο ημίχρονο: Βελλίδης, Σάλιακας, Βύντρα, Σκόνδρας, Βάντερσον, Δημούτσος, Μπεχαράνο (39' Λούκας Ράμος), Τομάς, Ρόμανιτς, Καραμάνος, Τουράμ.

Η σύνθεση της Λαμίας στο δεύτερο ημίχρονο: Θεοδωρόπουλος, Ρόμανιτς (65' Κουδουνάς), Σάλιακας (55' Κωστίκας), Τουράμ (55' Τσούκαλος), Καραμάνος (65' Βλαχομήτρος), Λούκας Ράμος (77' Νικολόπουλος), Ασίγκμπα, Μπουλούλης, Σκόνδρας (65' Κατσέρης), Βάντερσον (55' Ματθαίου), Ανάκογλου (77' Χριστόφορος Καραγιάννης).