24/04/2024
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ | Κυριακή 26 Μαΐου 2019 - 13:38

Κέρδισε τον Πανδραμαϊκό και... αποδεκατίζεται η Δόξα Δράμας

Με αρκετούς νεαρούς παίκτες πήρε τη φιλική νίκη με 2-1, στο τελευταίο ματς για πολλούς...

Πολλές θα είναι οι αλλαγές στη Δόξα Δράμας τη νέα σεζόν. Ο Γιάννης Μπύρος είναι αποφασισμένος να αποχωρήσει και γι' αυτό οι παίκτες ενημερώθηκαν ότι είναι ελεύθεροι να διαπραγματευτούν με όποια ομάδα θέλουν.

Η χρονιά ολοκληρώθηκε το Σάββατο (25/5) με τη φιλική αναμέτρηση με τον Πανδραμαϊκό, ο οποίος πριν την έναρξη του ματς σήκωσε και την... κούπα ως πρωταθλητής της ΕΠΣ Δράμας.

Οι «μαυραετοί» παρατάχθηκαν με αρκετούς νεαρούς παίκτες, αλλά πήραν τη νίκη με 2-1.

Ο Λίπο άνοιξε το σκορ για τον Πανδραμαϊκό στο 13ο λεπτό, αλλά ο Καψάλης έφερε στο 21' το ματς στα ίσα με εκτέλεση πέναλτι, με τον Ρεβυθόπουλο να κερδίζει την παράβαση.

Το γκολ της νίκης πέτυχε ο Σιώπης με εντυπωσιακό σουτ μέσα από την περιοχή στο 50ό λεπτό.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το ματς, λόγω του ότι ξεκίνησε στις 19.00, διήρκεσε δύο 40λεπτα.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Δημήτρης Σπανός): Μένκα, Ρεβυθόπουλος, Καψάλης (47' Μαξχάρι), Φραγκούλης (41' Κασμερίδης), Ρουγκάλας (41' Βοσνιάδης), Παπαϊωάννου (41' Αυγενικού), Παρασκευάς (41' Πατράλης), Τάσιος (41' Σιώπης), Παρουτσής (47' Ρούτσης), Ν’τζαι, Σαμπανιδης.

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ (Μπάμπης Καζεπίδης): Ηλιάδης , Αϊβάζης (68' Μπάμπαλης Αθ.), Μπελμάνι (68' Μπάμπαλης Μ.), Μπερούκας (68' Βατίστας), Λίπο, Παπαδόπουλος (59' Λυκίδης), Κεχαγιάς (68' Αχαλινόπουλος), Υψηλός (68' Βασιλειάδης), Πατένταλης, Άρμεν (41' Παπακωνσταντίνου), Ρέντος.