26/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 14 Απριλίου 2019 - 23:54

Με «τριάρα» στα μπαράζ ο Νέστος

Η ομάδα της Χρυσούπολης νίκησε 3-1 τον Αετό Ορφανού και τερμάτισε δεύτερη στον 1ο όμιλο

Έφτασε στην πηγή, αλλά νερό δεν έχει πιει ακόμα ο Νέστος Χρυσούπολης, ο οποίος μετά τη νίκη του την Κυριακή (14/4) με 3-1 επί του Αετού Ορφανού τερμάτισε στη 2η θέση του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και θα διεκδικήσει την άνοδό του στα μπαράζ για την Football League.

Η ομάδα της Χρυσούπολης έμεινε ένα βαθμό πίσω από την Καβάλα, μετά την ολοκλήρωση των 26 αγωνιστικών, αλλά επειδή είχε τα πρωτεία και τα έχασε πριν μερικές εβδομάδες δεν υπήρχε και πολλή χαρά στο «στρατόπεδό» της.

Το παιχνίδι με τον Αετό ήταν δυνατό στο α’ ημίχρονο, καθώς παρότι ο Νέστος προηγήθηκε 1-0 με τον Μκρτσιαν στο 21’, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις (45+1’) με τον Μουδούρογλου. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι έκανε το 2-1 με την έναρξη του β’ ημιχρόνου στο 47’ με το Νικλητσιώτη και στο 86’ ο Χούσινετς διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ: Χαραλαμπίδης (84` Μαϊμαρέλης), Μαϊντανός, Αρετάς (78` Τσελέπης),  Χούσινετς, Μκρτσιάν,  Παπαδόπουλος, Ορφανίδης, Μελισσόπουλος Ν, Μελισσόπουλος Α,  Νικλητσιώτης (75` Τσαμπέγια), Γκουτσίδης (64` Μπέλιτς).

ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ: Κυφωνίδης, Μήττας (66` Προβατίδης), Βουζουλίδης, Κωνσταντινίδης (23` Σαββατιανός), Πότσι, Γιάννα, Καζαντζίδης, Σαλπιγγίδης, Μουδούρογλου (72` Δουζδαμπάνης).  Παυλίδης, Κωνσταντίνου.