26/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 14 Απριλίου 2019 - 22:58

Διακοπή λόγω βροχής και αγωνία για Π.Ο. Τριγλίας

Η ομάδα της Χαλκιδικής προηγούνταν με 0-1 του Μακεδονικού μέχρι το 48’ κι αν τελικά κερδίσει όταν συνεχιστεί θα πάρει τη δεύτερη θέση στον 2ο όμιλο

Η αγωνία συνεχίζεται στον 2ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, καθώς δεν ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση του Μακεδονικού με τον Π.Ο. Τριγλίας την Κυριακή (14/4). Οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν με 1-0 μέχρι το 48ο λεπτό, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής όταν ο διαιτητής αποφάσισε να διακόψει το ματς, λόγω της καταρρακτώδους βροχής και η αγωνία για την ομάδα της Χαλκιδικής κορυφώνεται.

Κι αυτό γιατί η Τριγλία με νίκη θα πάρει τη δεύτερη θέση στον όμιλο και θα διεκδικήσει στα πλέι οφ την άνοδό της στη FootballLeague. Ο Σερραίος διαιτητής Τζουμαλάκης περίμενε μισή ώρα μήπως κοπάσει η βροχή, όμως αυτή δεν σταματούσε και το γήπεδο του Μακεδονικού είχε γίνει μια απέραντη λίμνη. Τελικά βγήκε έξω με τους βοηθούς και τους αρχηγούς των δύο ομάδων και όλοι συμφώνησαν ότι δεν μπορεί να συνεχιστεί η αναμέτρηση.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν πάρει «κεφάλι» στο σκορ με 0-1 χάρη σε γκολ του Ζώτου από το 38ο λεπτό. Τώρα οι δύο ομάδες είναι οι υποχρεωμένες τη Δευτέρα στις 16:00 να βρίσκονται στο γήπεδο του Μακεδονικού για να παιχθούν τα υπόλοιπα 42′ με σκοπό να ολοκληρωθεί το ματς. Και φυσικά να ξεκαθαρίσει η δεύτερη θέση του 2ου ομίλου, την οποία προς το παρόν κατέχει η Νίκη Αγκαθιάς με ένα βαθμό περισσότερο από την Τριγλία.