26/04/2024
Αρχείο | Κυριακή 14 Απριλίου 2019 - 18:49

Ανέβηκε στη Football League ο Ολυμπιακός Βόλου

Οι «ερυθρόλευκοι» της Μαγνησίας έμειναν στο 0-0 με τον Αλμυρό αλλά κατέκτησαν τον τίτλο

Χωρίς νικητή και γκολ ολοκληρώθηκε την Κυριακή (14/4) η αναμέτρηση του Ολυμπιακού Βόλου με τον Αλμυρό για την 26η και τελευταία αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Οι «ερυθρόλευκοι» της Μαγνησίας παραχώρησαν ισοπαλία 0-0 στους φιλοξενούμενους και έφτασαν τους 69 βαθμούς έχοντας ακριβώς τους ίδιους με τη Νίκη Βόλου.

Ωστόσο, υπερείχαν της συμπολίτισσάς τους στην ισοβαθμία και έτσι κέρδισαν τον τίτλο και την άνοδο στη Football League.

Οι παίκτες του Περικλή Αμανατίδη ήταν καλοί στο πρώτο ημίχρονο αλλά δεν ήταν συγκεντρωμένοι στην τελική προσπάθεια.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι δύο αντίπαλοι είχαν τις καλές τους στιγμές για να σκοράρουν ωστόσο το 0-0 έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα, το οποίο βρήκε τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν έξαλλα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Περικλής Αμανατίδης): Γιακουμής, Νικολακάκης (94’ Καμπλιώνης), Μπουτζίκος, Ριζογιάννης, Οικονομόπουλος, Ναζίμ (91’ λ.τρ. Κόλα), Σερτζίνιο, Παπαϊωάννου, Μάντζιος, Λώττας (83’ Σκοπελίτης), Ζγκούρι (71’ Φλίγκος).

ΑΛΜΥΡΟΣ (Κώστας Βελιτζέλος): Σταυράκης, Καρράς, Μπαρούτας, Παπακώστας, Ναουμίδης, Βέργος, Δημηνάς (85’Λουκάς), Αλεξανδρής, Τσελεπής (63’ Τζοβάρας), Κοντοβάς (70’ Ματθαίου), Αναστασίου (87’ Καλαμίδας).