25/04/2024
ΑΕΚ | Κυριακή 17 Φεβρουαρίου 2019 - 23:00

Αιχμηρός Χιμένεθ κατά Ουζουνίδη (video)

Χωρίς να τον κατονομάσει, ο νυν τεχνικός της ΑΕΚ έριξε... μπηχτή στον προκάτοχό του μετά τη βαριά ήττα από τον Ολυμπιακό * Δείτε όσα είπε μέσα από την κάμερα του a-sports.gr

Τη συντριβή με 4-1 από τον Ολυμπιακό γνώρισε η ΑΕΚ στο «Γ. Καραϊσκάκης» και στη συνέντευξη Τύπου ο Μανόλο Χιμένεθ έριξε σαφή... καρφιά προς τον προκάτοχό του στον πάγκο Μαρίνο Ουζουνίδη, δίχως να τον κατονομάσει.

Ο Ισπανός τεχνικός, λοιπόν, κλήθηκε να σχολιάσει την αλλαγή προς το χειρότερο της εικόνας της ομάδας του στο β' ημίχρονο, λέγοντας αιχμηρά για το αν υπάρχει εξήγηση: «Ναι υπάρχει, αλλά δεν μπορώ να την πω ανοιχτά», ενώ μια ακόμη ατάκα με... μπηχτή προς τον Ουζουνίδη ήταν το «εμείς είμαστε μακριά από το πώς θα πρέπει να παίζουμε για 90 λεπτά».

Εν συνεχεία, βέβαια, ο Χιμένεθ ανέφερε ότι δεν είναι απροπόνητη η Ένωση και είπε: «Όχι, δεν θέλω να πω τίποτα. Εγώ το μόνο που λέω είναι η ομάδα να μοιάζει με εκείνη που εμφανίστηκε στο πρώτο ημίχρονο. Δεν έχω να πω τίποτα που δεν έχει να κάνει με την καθημερινή μας δουλειά».

Ενώ πρόσθεσε για το ματς: «Έχουμε παίξει απίστευτα 45 λεπτά και όπως πρέπει να παίξει μία ομάδα πρωταθλήτρια. Υπήρξε μία μεγάλη διαφορά και είχαμε τέσσερις κλασικές ευκαιρίες, αλλά βάλαμε ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Ολυμπιακός είχε μεγάλη ευστοχία και από τις πέντε φάσεις έβαλε γκολ στις τέσσερις. Ήμασταν δύο ομάδες διαφορετικές».