26/04/2024
Πρωτάθλημα | Πέμπτη 31 Ιανουαρίου 2019 - 19:12

Δεv μπόρεσε ο ΟΦΗ, δεν έφτανε ο Κουλούρης...

Οι Κρητικοί αναδείχθηκαν ισόπαλοι (1-1)  με τον Ατρόμητο στο «Γεντί Κουλέ» και έμειναν κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού * Συνέχισε να σκοράρει ο 22χρονος φορ αλλά οι Περιστεριώτες έφτασαν πέντε αγώνες χωρίς νίκη!

Δεν χάρηκε κανείς... Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε την Πέμπτη (31/1) η αναμέτρηση ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Ατρόμητο για την εξ αναβολής 15η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1, αποτέλεσμα, πάντως, που δεν βολεύει καμια τους.

Και αυτό διότι, οι μεν Κρητικοί διατηρήθηκαν εντός επικίνδυνης ζώνης ενώ οι φιλοξενούμενοι, που αγνοούν τη νίκη στο πρωτάθλημα από τς 9 Δεκεμβρίου, απομακρύνθηκαν κι άλλο από την κορυφή.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο ματς και είχαν δύο καλές στιγμές με τον Ουάρντα στο 19' και στο 27'. Μάλιστα, στο 33' η υπεροχή τους «καρποφόρησε» με τον Κουλούρη να γράφει το 0-1 πετυχαίνοντας το 14ο γκολ του στο πρωτάθλημα. Ωστόσο, η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση καθώς τέσσερα λεπτά αργότερα ο Νέιρα εκμεταλλέυτηκε την ασίστ του Κοροβέση και ισοφάρισε σε 1-1.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν διεκδίκησε δάφνες ποιότητας... Είναι χαρακτηριστικό πως οι δύο ομάδες είχαν από μία μεγάλη ευκαιρία. Συγκεκριμένα, στο 83' το δυνατό σουτ του Μπουσούλατζιτς πέρασε λίγο άουτ ενώ στο 90' ο Παπαστεριανός δεν μπόρεσε να νικήσει στο τετ α τετ τον Μέγερι. Στα λίγα λεπτά που απέμεναν δεν έγινε κάτι το αξιοσημείωτο και έτσι το 1-1 έμεινα μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Διαιτητής ήταν Μανούχος (Αργολίδας), με βοηθούς τους Πετρόπουλο (Αρκαδίας) και Τριανταφύλλου (Αρκαδίας). Τέταρτος ήταν ο Λάμπρου (Ευβοίας).

Κίτρινες: 42' Ποτουρίδης, 51' Νάστος, 62' Νέιρα - 41' Μάντσον, 86' Σάκιτς

ΟΦΗ (Νίκος Καραμπετάκης): Στρέζος, Νάστος (77' Παπαστεριανός), Ποτουρίδης, Μιχόγεβιτς, Γιαννούλης, Μεγιάδο, Ναμπί, Κοροβέσης (66' Ντίνας), Μπράουν, Νέιρα, Γιακουμάκης (75' Βουό).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Νταμίρ Κάναντι): Μέγερι, Σάκιτς, Χατζηισαΐας, Καρασαλίδης, Ρισβάνης, Μπουσούλατζιτς, Κιβρακίδης (44' Νάτσος), Ουάρντα, Μάντσον (79' Ούμπιντες), Μπρούνο (65' Ενσικουλού), Κουλούρης.