26/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2018 - 18:33

Νίκησε και στις Σέρρες ο Νέστος Χρυσούπολης

Επικράτησε 2-1 του Πανσερραϊκού και παρέμεινε στην κορυφή του 1ου ομίλου

Με ένα σπουδαίο «διπλό» έφυγε από τις Σέρρες ο Νέστος Χρυσούπολης, καθώς την Κυριακή (18/11) επικράτησε με 2-1 του Πανσερραϊκού, για τον 1ο όμιλο της Γ' Εθνικής.

Η ομάδα από τον νομό της Καβάλας με αυτή την επικράτηση κατάφερε να διατηριθεί για μία ακόμη αγωνιστική στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ στο 21ο λεπτό, με τον Τζαμπέγια να σκοράρει βάζοντας σε θέση... οδηγού την ομάδα του.

Στο τέλος του ημιχρόνου τα «λιοντάρια» έφεραν το ματς στα ίσια, όταν ο Βλαχόπουλος με ψύχραιμη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-1.

Ο Νέστος, όμως, δεν είχε πει την τελευταία του λέξη. Στο 86' ο Παρουτσής με σουτ από τα αριστερά και μέσα της περιοχής σκόραρε και έδωσε την μεγάλη νίκη στην ομάδα του.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Σάκης Αναστασιάδης): Στεφανίδης, Μπάρδας, Αποστολόπουλος, Αναστασόπουλος, Κούτλας, Κονταξής (67' Πούφλης), Πέτρου, Ζιώγας, Παπαβασιλείου, Βλαχόπουλος (61' Παπαδόπουλος), Ομπόσου

ΝΕΣΤΟΣ (Κυριάκος Κετσιεμενίδης): Χρυσούπολης: Χαραλαμπίδης, Μαϊδανός, Παπαδόπουλος (73' Μελισσόπουλος Ν.), Αρέτας, Μκρτσιάν, Νύκταρης, Σκαθάριος, Τζαμπέγια Φ., Γκουτσίδης, Μελισσόπουλος Α., Τζαμπέγια Γ..