26/04/2024
Πρωτάθλημα | Σάββατο 6 Οκτωβρίου 2018 - 19:48

Τέσσερα γκολ και τρία δοκάρια η σούπερ Νίκη Βόλου!

Επιβλητικό διπλό για τους «κυανόλευκους» με 4-1 επί της Στυλίδας

Νέα εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε η Νίκη Βόλου, κερδίζοντας εκτός έδρας τη Στυλίδα με 4-1 το Σάββατο (6/10) και κάνοντας το 2 στα 2 στον 4ο όμιλο της Γ' Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 6' με τον Βαριπάτη, ο οποίος εκμεταλλεύθηκε λάθος του Μετούσι, αλλά από εκεί και πέρα οι παίκτες του Γιώργου Κούτση κυριάρχησαν.

Ο Κέρι έφερε το ματς στα ίσα στο 45' με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Φάμπιο Ταβάρες, ενώ στο 51' ο δεύτερος σημάδεψε το δοκάρι με κεφαλιά και στην επαναφορά πάλι ο Κέρι βρήκε δίχτυα για το 1-2.

Δύο λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Βουκομάνοβιτς να βρει δοκάρι, για να γράψει το 1-3 ο Καρτσαμπάς στο 66ο λεπτό με πλασέ.

Ο Βουκομάνοβιτς στο 81' κατέγραψε το τρίτο δοκάρι των «κυανόλευκων» στον αγώνα, για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Ντινιωτάκης με πλασέ στο 84'.

ΣΤΥΛΙΔΑ (Kώστας Αλεξίου): Μήτσου, Τέγος (46' Κοντρέου), Στυλιανός, Ζωγράφος, Μάγιος, Κουφιώτης Αλέκος, Καραλής, Κουφιώτης Κώστας, Λέντας (50' Μπουσάι), Βαρυπάτης (65' Δημητρέλλης), Λιανός (51' Ξεζόνωτος).

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Γιώργος Κούτσης): Αποστολίδης, Μετούσι, Θ. Παπαδόπουλος, Καντούτσης (79' λ. τρ. Παπαδήμας), Καρτσαμπάς, Ρόβας, Μέτσε, Μακενγκό, Κέρι (79' Ντινιωτάκης), Φάμπιο Ταβάρες (59' Ιορδανίδης), Βουκομάνοβιτς (86' Αναστασίου).

Πηγή ΦΩΤΟ: goalpost.gr