22/10/2018
Στα... αλώνια | Δευτέρα 24 Σεπτεμβρίου 2018 - 01:54

«Κόλλησε» στην ισοπαλία ο Φωστήρας

Ο «Φονέας» έμεινε στο εκτός έδρας 1-1 με τον Α.Ο. Περιστερίου * Τα Μελίσσια σκόρπισαν με 7-1 τον Εθνικό Αστέρα! * Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας σε Α' και Β' Αθηνών

Με τις αναμετρήσεις της 1ης αγωνιστικής σε Α' και Β' κατηγορία άρχισε το Σαββατοκύριακο (22-23/9) το πρωτάθλημα της ΕΠΣ Αθηνών.

Στον 1ο όμιλο της Α' Αθηνών η Κηφισιά ξεκίνησε δυναμικά τις υποχρεώσεις της, κερδίζοντας με 4-0 τον Απόλλωνα Χαλανδρίου, ενώ η Θύελλα Αγίου Δημητρίου πήρε σπουδαία νίκη με 3-0 επί της Δόξας Βύρωνα.

Για τον 2ο όμιλο ο Φωστήρας δεν έκανε καλή αρχή, με τον «Φονέα» να περιορίζεται στο εκτός έδρας 1-1 με τον Α.Ο. Περιστερίου.

Σε ό,τι αφορά τον 1ο όμιλο της Β' Αθηνών, ο Παπάγος κέρδισε τις εντυπώσεις με το επιβλητικό 5-1 κόντρα στη Χρυσούπολη, ενώ στον 2ο όμιλο ο πάλαι ποτέ ισχυρός Εθνικός Αστέρας γνώρισε ταπεινωτική συντριβή με 7-1 από τα Μελίσσια!

Τέλος, στον 3ο όμιλο ο Θρίαμβος Αθηνών νίκησε 2-0 τη Νίκη Αλίμου και με το ίδιο σκορ ο Άγιος Δημήτριος επιβλήθηκε της Γλυφάδας.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα:

Α' ΑΘΗΝΩΝ

1ος όμιλος (1η αγωνιστική)

Θρίαμβος Χαϊδαρίου - Τράχωνες 1-1, Αθηναϊκός - Άρης Πετρούπολης 0-0, Κηφισιά - Απόλλων Χαλανδρίου 4-0, Μικρασιατικός - Πετράλωνα 0-2, Θύελλα Αγίου Δημητρίου - Δόξα Βύρωνα 3-0, Ηλιούπολη - Αγία Παρασκευή 1-0, Παλαιό Φάληρο - Ηράκλειο 0-1, Γ.Σ. Αργυρούπολης - Δάφνη Παλαιού Φαλήρου 3-1

2ος όμιλος (1η αγωνιστική)

Νέα Ιωνία - Ιάσων 1-1, Α.Ο. Ιλίου - Ήφαιστος Περιστερίου 1-1, ΠΑΟ Ρουφ - Φωστήρας Ηλιούπολης 2-1, Διάνα Ηλιούπολης - Άγιαξ Ταύρου 2-1, Α.Ο. Περιστερίου - Φωστήρας 1-1, Ολυμπιακός Λιοσίων - Χαϊδάρι 1-0, Χολαργός - Χαλάνδρι 2-0, Σούρμενα - Πανερυθραϊκός 2-0

Β' ΑΘΗΝΩΝ

1ος όμιλος (1η αγωνιστική)

ΠΑΟΚ Ζωγράφου - ΑΟΝ Αργυρούπολης 0-2, Κηπούπολη - Άρης Χολαργού 3-1, Ελπίδα Αγίων Αναργύρων - Κολωνός 3-0, Ψυχικό - ΑΟΝΦ Άτταλος 3-1, Παπάγος - Χρυσούπολη 5-1, Ατρόμητος Χαλανδρίου - Φοίνικας Περιστερίου 0-3, Αστέρας Ζωγράφου - Αθηναΐδα 1-0, Αλσούπολη - Ηρακλής Περιστερίου 0-1

2ος όμιλος (1η αγωνιστική)

Ποσειδών Γλυφάδας - Α.Ο. Βύρων 1-2, Ιεράπολη - Ατρόμητος Μεταμόρφωσης 3-1, Μελίσσια - Εθνικός Αστέρας 7-1, Κένταυρος Βριλησσίων - Νεοπεντελικός 2-0, Α.Ε. Μεταμόρφωσης - Υμηττός 1-0, Πεύκη - Άγιος Θωμάς 0-2, Κοψαχείλα - Ελευθερούπολη 0-0, Αίμος Πετρούπολης - Άμιλλα Περιστερίου 1-1

3ος όμιλος (1η αγωνιστική)

Ανθούπολη - Λυκόβρυση 3-3, Θρίαμβος Αθηνών - Νίκη Αλίμου 2-0, Τερψιθέα - Παράδεισος 1-1, Βριλήσσια - Κηφισιά 2010 1-3, Γαλάτσι - Αγία Ελεούσα 1-0, Άγιος Δημήτριος - Γλυφάδα 2-0, Καματερό - Λαύρα Αργυρούπολης 2-0, Γκυζιακός - Ζέφυρος Αιγάλεω 2-1

Μοιραστείτε το: