26/04/2024
Ομάδες | Σάββατο 22 Σεπτεμβρίου 2018 - 22:56

Έχασε και στο Άργος η Σπάρτη

Φιλική ήττα με 4-2 από τον Παναργειακό για τους Λάκωνες

Από ήττα σε ήττα… Σε ακόμα ένα φιλικό προετοιμασίας, η Σπάρτη δεν κατάφερε να γευθεί τη χαρά της νίκης.

Οι Λάκωνες τέθηκαν αντιμέτωποι με τον Παναργειακό το Σάββατο (22/9) στο Άργος και ηττήθηκαν με 4-2, παρουσιάζοντας δύο εντελώς διαφορετικά πρόσωπα.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι έκαναν ότι ήθελαν στον αγωνιστικό χώρο. Μόλις στο 5’ ο Μπριλάκης άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Γιώργου Αντωνόπουλο ενώ στο 10’ ο Παναγιώτου έγραψε το 2-0. Στο 28’ ο τελευταίος τριπλασίασε τα τέρματά τους, με τους Λάκωνες να μειώνουν στο 31’ με πέναλτι του Βλαχομήτρου. Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με γκολ καθώς ο Μπουντόπουλο σκόραρε στο 43’ για το 4-1.

Στην επανάληψη, οι Λάκωνες ανέβασαν την απόδοσή τους αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 4-2 στο 65’ με νέο πέναλτι του Βλαχομήτρου.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Γιώργος Αντωνόπουλος): Φαρμάκης, Κυριακόπουλος, Μπούτας, Καρούτης, Παπασπύρος, Καδάς, Μπουντόπουλος, Παναγιώτου, Συρεγγέλας, Μπριλάκης, Ροκάι.

Έπαιξαν και οι Μαρίνης, Κρολ, Παλιγγίνης, Μπακατσέλος, Φασουλής, Μουσταφά.

ΣΠΑΡΤΗ (Νίκος Μηλιώτης): Πάντος, Οικονομόπουλος, Βλάχος, Κολτσίδας, Κωνσταντινόπουλος, Αγγελόπουλος, Στογιάνοβιτς, Παυλής, Ντος Ρέις, Βλαχομήτρος, Χαντζάρας.

Έπαιξαν και οι Καλούσης, Κοζάκης, Φραγκούλης, Νεμάνιε, Τιεντσέ, Σταματόπουλος, Ζαχαρουδιάκης, Μαντζίρης, Αρώνης, Καινούργιος, Νάτσης.