26/04/2024
Αρχείο | Κυριακή 19 Αυγούστου 2018 - 15:41

Φιλικά... επιβλητική η Νίκη Βόλου

Επικράτησε 4-2 του Γ.Σ. Αλμυρού

Ορεξάτη εν όψει της νέας σεζόν εμφανίστηκε η Νίκη Βόλου στο πιο δυνατό μέχρι στιγμής φιλικό της το Σάββατο (18/8).

Οι «κυανόλευκοι», αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ, επικράτησαν τελικά 4-2 του Γ.Σ. Αλμυρού, ο οποίος είχε προηγηθεί μόλις στο 4ο λεπτό με τον Τσιώλη.

Η Νίκη έχασε πολλές ευκαιρίες στη συνέχεια, μέχρι να ισοφαρίσει με τον Κέρι στο 23' που ευστόχησε σε πέναλτι που κέρδισε ο Μακένγκο.

Ο Βουκομάνοβιτς έφερε το ματς στα ίσα στο 40', αλλά στο 50' ο Δωματάς έκανε το 3-2, με τον Κέρι να σημειώνει με ωραίο σουτ το τέταρτο γκολ για την Νίκη και δεύτερο προσωπικό γράφοντας το τελικό 4-2 τέσσερα λεπτά αργότερα.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Φάτζιο Μπούις): Αποστολίδης (74 Κ. Παπαδόπουλος), Μετούσι (46’ Λάιος), Παπαδόπουλος, Καντούτσης (74’ Παπαδήμας), Καρτσαμπάς, Τσεμπερίδης, Μέτσε (76’ Αναστασίου), Δωματάς (82’ Ματθαίου), Μακενγκό (74’ Βουρδάκης), Κέρι (63’ Ιορδανίδης), Βουκομάνοβιτς (63’ Φάμπιο).

Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ (Στέλιος Αρσένος): Σταυράκης (82’ Βίτσος), Καρράς, Μπαρούτας, Βανγκέλι (82’ Μπακάλης), Ναουμίδης, Δημηνάς (74’ Κόκκας), Τσελεπής (58’ Κρανάς), Στουρνάρας, Τζοβάρας (82’ Τσιουρής), Τσιώλης, Κοντοβάς (76’ Παπακώστας).

Πηγή ΦΩΤΟ: magnesiasports.gr