27/04/2024
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ | Σάββατο 18 Αυγούστου 2018 - 22:03

Ουσιαστικός ο Ατρόμητος

Οι Περιστεριώτες πήραν με 2-1 τη ρεβάνς από τον Αστέρα Τρίπολης

Ο Ατρόμητος ήταν ο νικητής της φιλικής αναμέτρησης κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης που διεξήχθη το Σάββατο (18/8) στο Περιστέρι.

Οι «κυανόλευκοι» επικράτησαν με 2-1, μπροστά σε περίπου 400 φίλους τους, παίρνοντας έτσι τη ρεβάνς για το 1-1 της 11ης Αυγούστου στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης».

Η ομάδα του Νταμίρ Κάναντι ήταν πιο ουσιαστική κόντρα σε έναν ισχυρό αντίπαλο και άφησε ελπιδοφόρα μηνύματα ενόψει της πρεμιέρας της στο νέο πρωτάθλημα κόντρα στον Παναιτωλικό.

Στο πρώτο ημίχρονο, το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν κάποια σουτ αλλά τον Ατρόμητο να έχει την κατοχή της μπάλας.

Και τα τρία γκολ σημειώθηκαν μέσα σε διάστημα δέκα λεπτών. Στο 71’ ο Κουλούρης με σουτ μέσα από την περιοχή, έπειτα από φάουλ του Ούμπιντες, έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους  ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Καλτσάς νίκησε από θέση τετ α τετ τον Μέγιερι για το 1-1.

Ωστόσο ο Ατρόμητος δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και στο 81’ ο Μούγιακιτς κατάφερε να βρει δίχτυα, χαρίζοντάς του τη νίκη.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Νταμίρ Κάναντι): Μέγιερι, Σάκιτς, Γιαννούλης (69' Νάτσος), Χατζηισαΐας (84' Στρούγγης), Ρισβάνης, Μάντσον (84' Λαζαρίδης), Μπουσουλάτζιτς (84' Γαρουφαλιάς), Βασιλακάκης, Ούμπιντες (84' Κωτσόπουλος), Μανούσος (69' Ενσικουλού), Κουλούρης (69' Μπρούνο).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Σάββας Παντελίδης): Παπαδόπουλος (46' Αθανασιάδης), Κώτσιρας, Άνχελ, Πασαλίδης (65' Βαλιέντε), Τριανταφυλλόπουλος (86' Μπέλοκ), Κυριακόπουλος (84' Μπαστιάνος), Μουνάφο, Ιγκλέσιας (80' Ματρικάρντι), Τσιλιανίδης (86' Ρόλε), Μανιάς (65' Δουβίκας), Καλτσάς (92' Κάρδαρης).