Στοιχηματίζω | Τρίτη 14 Αυγούστου 2018 - 12:41

Βραδιά... Τσάμπιονς Λιγκ

Η στοιχηματική πρόταση του a-sports.grγια την Τρίτη (14/8)

Μεγάλη ημέρα είναι η σημερινή, Τρίτη (14/8) τόσο για τον ΠΑΟΚ όσο και για την ΑΕΚ, δίνοντας ευρωπαϊκές μάχες για την πρόκρισή τους στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ.

Το ενδιαφέρον φυσικά βρίσκεται σε αυτές τις αναμετρήσεις και εμείς θα προσπαθήσουμε να «διαβάσουμε» όσο δυνατόν καλύτερα τα ματς αυτά για να οδηγηθούμε στο ταμείο.

Πάμε να δούμε αναλυτικά τις προτάσεις μας.

Σπαρτάκ Μόσχας-ΠΑΟΚ: Τρομερό ματς έγινε στην Τούμπα πριν από μία εβδομάδα, με τον ΠΑΟΚ να γυρνά από το 0-2 σε 3-2 μέσα σε ένα ημίχρονο και να έχει το προβάδισμα για την πρόκριση. Οι Ρώσοι διαθέτουν πολύ καλή ομάδα, κυρίως μεσοεπιθετικά και έτσι το έργο των Θεσσαλονικέων δεν θα είναι καθόλου εύκολο. Ο ΠΑΟΚ έδειξε ότι μπορεί να βρει γκολ κόντρα στην άμυνα της Σπαρτάκ, ενώ οι Ρώσοι στο γήπεδό τους σχεδόν πάντα βρίσκουν τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα. Το Over, λοιπόν, συγκεντρώνει πολλές πιθανότητες να μας πληρώσει.

ΑΕΚ-Σέλτικ: «Άντεξε» στην Σκωτία αν και αγωνιζόταν με 10 παίκτες για μεγάλο χρονικό διάστημα η ΑΕΚ κόντρα στην Σέλτικ και με το 1-1 που απέσπασε έχει το προβάδισμα για την πρόκριση. Φυσικά, οι Σκωτσέζοι έδειξαν ότι διαθέτουν πολύ δυνατό ρόστερ και οι «κιτρινόμαυροι» θα πρέπει να κάνουν υπέρβαση για να συνεχίσουν στο Τσάμπιονς Λιγκ. Πρώτη μας επιλογή θα είναι η ισοπαλία. Ρισκάρουμε στο Χ, σε ένα ματς το οποίο είναι πολύ πιθανό να έχει και παράταση. Από εκεί και πέρα η επιλογή των 2-3 γκολ επίσης βρίσκεται στις προτάσεις μας και μπορεί να μας πληρώσει.

Φενέρμπαχτσε-Μπενφίκα: Η Μπενφίκα στο γήπεδό της ήταν ανώτερη από την Φενέρμπαχτσε και πήρε δίκαιη νίκη με 1-0. Στην Τουρκία τα πράγματα ίσως είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα και γι’ αυτό θα αποφύγουμε κάποιο σημείο. Αντίθετα, θα πάμε με την επιλογή του Over, καθώς αφενός οι Τούρκοι θα ψάξουν το γκολ για να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση και αφετέρου οι «αετοί» έχουν πολύ ποιότητα στην μεσοεπιθετική τους γραμμή.