26/04/2024
Αρχείο | Δευτέρα 13 Αυγούστου 2018 - 21:48

Άρεσε η Νίκη Βόλου

Κέρδισε 2-0 τον Φωκικό σε φιλικό παιχνίδι

Καλές εντυπώσεις άφησε η Νίκη Βόλου στη φιλική επικράτησή της τη Δευτέρα (13/8) με 2-0 κόντρα στον Φωκικό.

Το ματς έγινε στο Πανθεσσαλικό Στάδιο και ο Βουκομάνοβιτς στο 6ο λεπτό νικήθηκε στο τετ α τετ από τον Παπαδόπουλο, για να χαθεί έτσι σημαντική ευκαιρία για την ομάδα του Φάντζιο Μπούις.

Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με δοκάρι του Κολοβού στο 18' ύστερα από ωραίο τεχνικό σουτ, για να ανοίξουν το σκορ οι «κυανόλευκοι» στο 37' με σουτ του Μέτσε από το ημικύκλιο.

Επτά λεπτά αργότερα ήρθε και το δεύτερο γκολ της Νίκης, με τον Βουκομάνοβιτς να αξιοποιεί με πλασέ την κάθετη πάσα του Φάμπιο.

Οι Βολιώτες άγγιξαν και τρίτο τέρμα στο 76', αλλά ο Αναστασίου σημάδεψε το δοκάρι με πλασέ.

NIKH BOΛΟΥ (Φάντζιο Μπούις): Αποστολίδης (46' Κ. Παπαδόπουλος), Μετούσι (59' Παπαδήμας), Καρτσαμπάς (59' Καντούτσης), Λάιος (75' Ματθαίου), Παπαδόπουλος Θ. (59' Κυριαλάνης), Τσεμπερίδης (81' Σιώμος), Μέτσε (86' Κουτσούκης), Κέρι (75' Μακενγκό), Φάμπιο (46' Δωματάς), Ιορδανίδης (59' Βουρδάκης), Βουκομάνοβιτς (59' Αναστασίου).

ΦΩΚΙΚΟΣ (Γιάννης Λύτρας): Β. Παπαδόπουλος, Κουβέλης, Σέιφ (70' Βασιλιάς), Παραφέστας (46' Έλτον), Κουρελής, Βέρτι, Μεγάλος (78' Ρέπας), Άλεν (64' Μάρκοβιτς), Κολοβός (78' Τσόκος), Τάλες (70' Τόμι), Κυριακόπουλος (52' Ταμπάκης).

Πηγή ΦΩΤΟ: goalpost.gr