08/05/2024
Ομάδες | Κυριακή 20 Μαΐου 2018 - 23:28

Νικολαΐδης: «Σαν να πετάμε λευκή πετσέτα»

Απογοητευμένος ο τεχνικός του Αιγινιακού από την ήττα με 5-1 από τον Εργοτέλη, τονίζοντας πάντως ότι πιστεύει ότι η ομάδα θα παραμείνει στην κατηγορία

Ο Αιγινιακός υπέστη βαριά ήττα από τον Εργοτέλη με 5-1 την Κυριακή (20/5) σε ένα ματς το οποίο ήταν ζωής και θανάτου για την παραμονή του στην κατηγορία.

Όπως είναι φυσικό ο Κώστας Νικολαΐδης ήταν εντελώς απογοητευμένος από την έκβαση της αναμέτρησης κάτι το οποίο δεν έκρυψε και στις δηλώσεις του αμέσως μετά το τέλος του αγώνα στη συνέντευξη Τύπου.

Ο τεχνικός της ομάδας του Αιγινίου υπογράμμισε ότι η εμφάνιση της ομάδας του είναι σαν να έχει πετάξει λευκή πετσέτα, ενώ υπογράμμισε ότι παρόλο αυτά θα καταφέρουν όλοι μαζί να σώσουν την κατηγορία και τη χρονιά.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Δεν θα σταθώ ούτε στις απουσίες, ούτε στα προβλήματα που είχαμε κατά τη διάρκεια της εβδομάδας στην προετοιμασία μας. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν αρκετά συγκεντρωμένοι. Ο Εργοτέλης είχε την κατοχή, αλλά δεν μας προβλημάτισε ιδιαίτερα, εκτός από το γρήγορο γκολ που πέτυχε, αντίθετα βάλαμε το γκολ με καλή τακτική που είχαμε.

Με αυτό το σκεπτικό έπρεπε να μπούμε και στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Εργοτέλης ανέβασε στροφές και από ένα ατομικό λάθος δεχθήκαμε το δεύτερο γκολ και εκεί τελείωσε το παιχνίδι. Φανήκαμε σαν μια ομάδα που πετά λευκή πετσέτα και είναι κάτι που για πρώτη φορά συμβαίνει και θα το συζητήσουμε.

Θα καταφέρουμε να μείνουμε στην κατηγορία, αλλά όπως εγώ έτσι και όλοι να κάνουμε την αυτοκριτική μας και να δούμε τα αρνητικά που γίνονται και να αναλογιστούμε το που βρισκόμαστε. Το καλό είναι ότι η χρονιά τελειώνει και εύχομαι να τελειώσει καλά και θα κριθούμε όλοι με πρώτο εμένα. Θα πρέπει να ξέρει ο κάθε ένας που παίζει. Ήταν βαρύ χαστούκι για εμάς το σημερινό, αλλά δίκαιο. Το σκορ μάλιστα θα μπορούσε να είναι και μεγαλύτερο».