26/04/2024
Πρωτάθλημα | Σάββατο 24 Μαρτίου 2018 - 21:39

Ο ένας Αήττητος, ο άλλος… υποβιβασμένος

Ο πρωτοπόρος του 7ου ομίλου, έστειλε στον Ερμή Κιβερίου στο τοπικό

Επίδειξη δύναμης έκανε το Σάββατο (24/3) ο Αήττητος κόντρα στον Ερμή Κιβερίου που αποχαιρέτησε τη Γ' Εθνική με βαριά ήττα.

Η ομάδα από τα Σπάτα νίκησε με 4-1 και έστειλε την ομάδα από την Αργολίδα στο τοπικό πρωτάθλημα, μία αγωνιστική πριν από το φινάλε του 7ου ομίλου. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 20’ με πλασέ από τον Βεζιρτόγλου αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη και δεν απέφυγαν την πέμπτη συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα.

Οι ποδοσφαιριστές του Πάρη Κωνσταντακόπουλου αντέδρασαν. Αν και αδιάφοροι βαθμολογικά αφού δια περιπάτου έχουν κατακτήσει την πρώτη θέση στον όμιλο που οδηγεί σε πλέι οφ ανόδου στη Β’ Εθνική, ισοφάρισαν με τον Φαρινόλα στο 27’.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν παράσταση για ένα ρόλο, των γηπεδούχων. Στο 68’ με σουτ ο Κρητικός από το ημικύκλιο της περιοχής σημείωσε το 2-1, στο 86’ ο Γκούμας πέτυχε το τρίτο γκολ των γηπεδούχων ενώ στο 89’ ο Κατσικογιάννης διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Μπίτζης των φιλοξενούμενων είχε σουτ στο δοκάρι.

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ (Π. Κωνσταντακόπουλος): Μιχελής, Τσίρος, Κωστόπουλος, Σκαφιδάς (73’ Μωϋσιάδης), Κολλαράς, Κατσικογιάννης, Τσέπας, Σκούμας (65’ Καλογέρης), Γκούμας, Κρητικός (77’ Μαραθιανός), Φαρινόλα.

ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ (Γ. Διαμαντής): Παλιγγίνης, Τσελάνι, Παππάς, Παπαϊωάννου, Ζίου, Μαρίνης, Μουσταφά, Καραγκούνης, Κουτσοδήμος, Βεζιρτζόγλου, Γιάννος (54’ Γάλας, 70’ Μπιτζής).