Πρωταθλήματα Υποδομών | Παρασκευή 16 Φεβρουαρίου 2018 - 22:09

Ανατροπή στο 89' οι Νέοι της ΑΕΚ

Ο «Δικέφαλος» νίκησε 3-2 την Ξάνθη

Με την αναμέτρηση ΑΕΚ – Ξάνθη άνοιξε την Παρασκευή (16/2) η αυλαία της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Νέων της Σούπερ Λίγκας.

Η Ένωση επικράτησε εντός έδρας με 3-2 της Ξάνθης και επέστρεψε στα τρίποντα έπειτα από δύο αγωνιστικές.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Ευθύμη στο 35’ ωστόσο οι Ακρίτες ισοφάρισαν με τον Οκάν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ενώ στο 51’ ο ίδιος παίκτης έκανε το 1-2.

Παρά το σοκ, ο «Δικέφαλος» δεν… μάσησε και απάντησε με το ίδιο νόμισμα.

Συγκεκριμένα, ο Γιούσης στο 57’ έφερε το ματς στα… ίσια για να ολοκληρώσει την ανατροπή της ΑΕΚ ο Σαρδέλης στο 89’.

ΑΕΚ: Χατζηεμμανουήλ, Ασπρογιάννης, Μωραϊτάκης, Τσιβελεκίδης, Μπούσης, Ζιώγας, Αντωνίου (64′ Μπότος) Σαρδέλης (91′ Γιάντομ) Χριστόπουλος, Γιούσης, Σπηλιώτης (78′ Σταμούλης)

ΞΑΝΘΗ: Ζουρνατζίδης, Θεοφυλάκης (60′ Πατσιώρας), Πεταλωτής, Γιανναράκης, Χασάνογλου Τριανταφύλλου, Τσέλα, Τσάπαρης (62′ Ιωάννου), Αγγελόπουλος, Δουλγέρης (85′ Δημητρίου), Σουλεϊμάν.