26/04/2024
Πρωτάθλημα | Δευτέρα 22 Ιανουαρίου 2018 - 00:18

Βουλιάζει ο Φωστήρας...

Οδυνηρή ήττα για τον «Φονέα» με 2-1 από την Κηφισιά

Ακόμη πιο κοντά στον υποβιβασμό του στα τοπικά πρωταθλήματα βρίσκεται ο Φωστήρας ύστερα από την κυριακάτικη (21/1) εκτός έδρας ήττα του με 2-1 από την Κηφισιά.

Στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του 8ου ομίλου της Γ' Εθνικής οι γηπεδούχοι έβαλαν τις βάσεις για το πολύτιμο τρίποντο στο πρώτο ημίχρονο, καθώς ο Καϊμακαμούδης άνοιξε το σκορ στο 14' με πλασέ, για να γράψει το 2-0 ο Τσαφταρίδης με σουτ στο 22ο λεπτό.

Ο «Φονέας», που με 10 βαθμούς είναι στις τελευταίες θέσεις της κατάταξης, απλά μείωσε στο 59' με κεφαλιά του Αλέξανδρου Κωνσταντινίδη.

Με 11 βαθμούς η ομάδα του Ηλία Καλοπήτα ανέβηκε στην 8η θέση και μάχεται με τη σειρά της να μείνει στην κατηγορία.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Ηλίας Καλοπήτας): Κυρίτσης, Καραμπάς, Έσλερ, Τεγούσης, Καρακώστας, Μεϊμάρογλου, Τσαφταρίδης (88' λ. τρ. Κωνσταντινίδης), Τζέλη, Καϊμακαμούδης (95' Μιχελής), Παναγιωτόπουλος (76' Ζέλο), Ρεντζής (90' Σκουλουδάκης).

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Νίκος Μεσολόγγης): Παπαδόπουλος, Θ. Κωνσταντινίδης, Μανδύλης, Τσώνης (47' λ. τρ. Πρίκας), Διαμαντόπουλος, Χουστουλάκης, Καλογιάννης (58' Ζαγοριανός), Καλημέρης (79' Παπανικολάου), Σίμωσης, Δωροβίνης, Α. Κωνσταντινίδης (81' Στρίγγας).